Irsko – druhý výletní den

Plán na 10. 8. zněl:

Fair Head , Ballycastle Pebble Beach, Dark Hedges.

I tento den jsme se pohybovali po útesech, tentokrát asi 5 km od města Ballycastle. Zaparkovali jsme na farmě, odkud vedlo několik okruhů po zelených loukách na útesech, kde se pásly ovce, mnoho ovcí. Výhledy na oceán i po okolí byly opět senzační. Děti bavilo přelézat žebříky, takové ty klasické irské/skotské, když musíte překonat plot.

Po příchodu na parkoviště se s námi dal do řeči zřejmě majitel farmy. Až poté jsem zjistila, že všechny přilehlé pozemky patří právě jemu a jeho rodině, a to už 12 generací, téměř 300 let! Práce to musí být náročná, smekám před nimi. Jde  místo, kde se dlouhá léta těžilo uhlí a později i železná ruda.

 

 

 

 

 

Najděte duhu:-)

 

 

 

 

 

 

Blízko ovečkám:

 

 

 

 

I tento den jsme se zastavili na pláži, tentokrát došlo i na koupání. Vzduch měl nějakých 16 stupňů, kolik voda, netuším, ale já bych tam nevlezla, děti ano:-). Tady jsme nasbírali pár hezkých kamínků, bílých jako sníh. Pláž se jmenovala Ballycastle Pebble Beach – ty oblázky má i v názvu.

 

 

 

 

u této fotky mě nepadá úryvek z Nohavicovy písničky, nevím proč, zní: hlava Havla, tělo Ramba:-)

 

Po cestě domů jsme ještě přibrzdili u Dark Hedges.  Je to vlastně “jen” alej buků, ale nádherných. Severní Irsko se stalo lokací mnohých scén v sérii Game of Thrones, tato alej byla jednou z nich. Od té doby je atrakcí pro turisty. A je skutečně plná turistů. Vycvakla jsem pár fotek a po chvíli jsme jeli dál. Míří sem davy. Za mě pokud to máte při cestě, ano, přibrzděte, ale jet sem cíleně desítky kilometrů, to určitě ne.

 

 

 

 

 

Hezký den.

14 Comments

 1. To je tááák krásné místo. A ten vzdoušek! Buky jsou přenádherné. A o vodě a koupání bych mohla povídat. Ne jednou jsem večer seděla v mikině a všichni ostatní byli ve vodě 😉 Tam by byli určitě. Hezký večer D.

  • M.

   Diky, Dani, ano, ja byla take v mikine, i když slunicko svitilo, na koupani to pro me rozhodne nebylo:-). M.

 2. Marcel, fotky jako z pohádky. Nádhera přenádherná. Opravdu. Nemám slov.
  Přeji krásné dny a těším se na další záběry. D.

 3. Helena

  Duhu jsem našla, i hromadu neskutečně nádherných fotek a hodně, ale opravdu hodně otužilé a statečné děti :o)
  Marcelko, měj hezký večer, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )