Honzík 9

V neděli jsme měli možnost novou terasu hezky vyzkoušet a zkolaudovat, protože se sešla naše širší rodina k oslavě narozenin Honzíka, už devátých!

Psát, že čas neskutečně letí je asi zbytečné. Jsem přesvědčena, že to všichni vnímají stejně.

Honzík si oslavy užil, věřím, že i dárky ho potěšily. Je složité nějaký vybrat. Honzík neměl žádné přání, chtěl překvapení. Myslím, že ani nevěděl, co by rád, protože má všeho dost. Nakonec se točily hodně kolem sportu a hlavně fotbalu.

V podobném duchu byl i dort. Já uznávám, že mé dorty nejsou výstavní:-), ani mi to nevadí, ale chutnal nám a já osobně jsem ráda za ten nápad vytvořit jakousi fotbalovou bránu, do které letí míč. Netušili byste, jaká piplačka ta síť nakonec byla:-) – pro mě.

Recept na korpus už klasicky od Lucky Nesto a krém mascarpone se šlehačkou a cukrem. Nemám ani nafocený nakrojený, prostě když slavím, málokdy stíhám fotit vše:-).

Byl to příjemný den a troufám si tvrdit, že jme si ho užili všichni. Čeká nás ještě oslava s dětmi a pak už jen koupit bačkory a chystat se do školy:-), alespoň podobný pocit začínám mít.

Užívejte léta.

10 Comments

 1. Marcelko, dort je náhodu super – líbí se mi nápas s míčem a sítí. Já nemám ráda marcipánové potahy, takže tohle dozdobení dortu s běžným krémem mi přijde lepší.
  A máš pravdu, že léto nějak uteklo a už se pomalu chýlí ke konci. Mně ho ještě hloupě zkrátily dvě virózy (tu jednu jsem nějak přežila v rámci dovolené na chalupě, teď už jsem skončila s klasickou neschopenkou 🙁 ).
  Hezké letní dny.

  • M.

   Marcipanove jsou vice efektni asi, ale to ja neumim:-). Dekuji, za me taky dobry. Stano, preju brzke uzdraveni, virozy jsou vždy neprijemne, v lete asi ještě vic! M.

 2. Alena Vyskočilová

  Torta vyzerá skvele, aj motív:-)
  Všetko najlepšie!
  A recept si odkladám:-)

 3. Pavla

  Marcelko, dort je parádní. Domácí jsou domácí, i kdyby ne dokonalé. Na jedné z oslav spolužaček naší Emči měli dort, děti slintaly už od pohledu, ale nedojedl nikdo…Vzhled opravdu není vše. Ať se Honzíkovi daří (a nejen ve sportu). Pěkný den, Pája
  PS: pro papuče valíme zítra, v přípravném týdnu u nás už nejhezčí vzory mají vyprodané.

 4. Helena

  Marcelko, i já ti pochválím dort, pro takového kluka perfektně nazdobený!
  A Honzík – ty oči, ty pihy, ten úsměv… Moc mu přeji, ať se mu daří všechno, o čem bude snít.
  Přeji krásný den, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )