Fialkový post

Hezký večer.

Dnes tu mám pár fotek krásných fialek. Našli jsme je kousek od nás při procházce. Šli jsme vlastně okouknout nový bunkr našich dětí v místech, kam běžně nechodíme, ale protože se naše vesnice rozrůstá do šířky /spíše tedy bohužel/, zpřístupnila se i další místa k hraní a objevování, tím pádem i palouk fialek.

Pozitivní na této době covidové je za mě fakt, že okolnosti a divné časy vyhnaly děti ven, k sobě blíž. Chyběli jim kamarádi, sociální kontatky a přeštože dříve se tu nestýkali /kamarádi:-)/, asi více spěchali po škole do kroužků, k úkolům, počítačům, teď se našli, kamarádí spolu, vymýšlí lumpárny, hádají se, ale také tvoří – staví bunkry, dlouhé hodiny, dny, a pak se o ně s jinou skupinou třeba dohadují, za mě ten pravý dětský svět:-).

A zpět k fialkám. V místech jejich expedic jsem já našla tyhle krásky.

A co vy, našli jste na této době něco pozitivního? Věřím, že ano.

4 Comments

 1. Marcelko, děkuji za krásné, voňavé nahlédnutí!
  Přemýšlím – neřeším malé děti a školu, nejsem zdravotník ani kadeřnice. Vlastně musím říct, že se mi nic zlého neděje, i když je najednou všechno jinak. Osobně i pracovně. Ale…
  A přece – přišli jsme s manželem na to, že spolu můžeme pracovat (to už děláme dlouho), ale i dlouhodobě být 24 hodin denně. Po tolika letech manželství to není špatné :o)
  Měj příjemný den, Helena

  • M.

   Helenko, dekuji za uprimnou odpoved, je videt, ze jste si dobre vybrali, tehdy pred lety, OBA!!!:-) Pekny vikend. M.

 2. Marcelko, fialek jsem dneska viděla na výletě spoustu, jen jsem si nenatrhala, protože by mi po cestě uvadly.
  Jsem na tom podobně jako Helena – vlastně se mi nic hrozného neději, drobné nepříjemnosti (třeba nemožnost si jít koupit do obchodu nové džíny, které už fakt potřebuju) se dají přejí. Pracuju z domova, takže pozitivem jsou ušetřené dvě hodiny, které normálně strávím cestou do a z práce.
  Měj se fajn

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )