Dýně jako dekorace

Letos se mi podařilo vypěstovat ze dvou sazenic!!! tři dýně!!!! Ano, taková já jsem zahradnice:-). Sklizeň malá, ale jako dekorace doma postačí.

Dýně jsem zavřela pod drátěný poklop. To je další věc, kterou jsem našla v balíku z Bonami. Má dřevěný podnos, který určitě využiju i samostatně. Poklop sice neochrání jídlo před hmyzem, ale já věřím, že třeba před kočičími tlapkami ano. Doufám:-).

Tak se mi sem pomalu vkrádá podzimní tématika.

Letos je ten začátek září velmi náročný. Manželovy změny v práci způsobily, že naše zajeté zvyky a rutina se musely místy od základu změnit. Je to vyčerpávající, ale snad si to časem sedne /rozuměj: snad si časem zvyknu, protože méně toho asi nebude/.

Baru v týdnu musela zůstat sama doma, prvně, ale daly jsme to. Chladná rána a rýma je tu hned. Byla jsem moc vděčná za slunce tento týden.

Stihla jsem poslední Hartlův počin v letním kině Prvok Šampón Tečka a Karel. Příjemně jsem se odreagovala, byla to akce na poslední chvíli, ale ty bývají nejlepší. Dnes vyrážím do Prahy na Dyzajn Market po strašně dlouhé době. Zatím se mi moc nechce, snad se to zlomí.

Hezký víkend všem.

6 Comments

 1. bavi-mne-to

  Moc hezká, zajímavá, neokoukaná už trochu podzimní dekorace.
  Hezký den!
  Hanka

 2. Povedlo se ti vypěstovat velmi dekorativní dýně. My máme plný kompost hokkaida, kupodivu kromě listí budou skutečně i dýně (už je po nich poptávka – chce syn, švagrová…). Ale inspirovala jsi mne, že mrknu, jestli tam není nějaká mini, co už nevyroste, že bych z íc taky udělala dekoraci.
  Držím palce ať si změny sednou. Pro mne je září zatím taky nějaké náročné, byť se nic extra nezměnilo (jen šéfová odjela na dovolenou, tak měsíc zastupuju) – aspoň podle toho, jak jsem furt unavená…

  • M.

   Mozna je to i pocasim… Hokkaido mam rada na polevku, na kompostu se jim urcite dari lepe ne z u nas:-). Hezky den, Stano, a drz se, M.

 3. Helena Davidová

  Výpěstky jsou pod poklopem moc hezké! Tobě po nich jdou koťata, já si udělala deko po pergolou (bez poklopu :o)) a tam to ozobávají ptáci :o)
  Přeji hezký den, Marcelko. Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )