Dovolená č. 2 – Vysočina

Dnes a v následujích dnech bych si tu chtěla odložit vzpomínky na naši další dovolenou, tentokrát na Vysočinu, respektive Českomoravskou vrchovinu.

Začnu opět ubytováním, které bylo úplně jiné než to minulé, ale znovu jsme vybírali na amazingplaces.cz a vybrali dobře.

Strávili jsme pár dní v předělané hájovně v lesích v osadě Drážďany, konkrétně jde o Penzion Fořtovna Drážďany.

V jejím těsném okolí jsou skutečně samé lesy, louky a pár budov, takže za výlety jsme vyráželi autem.

Takhle hezky vesele tam měli poznačené dřevo:-).
Klídek a pohoda, ideální místo k odpočinku.

Měli jsme prostorný apartmán v patře s vybavenou kuchyňkou. Snídaně a večeře jsme si dělali, obědy jsme řešili v restauracích.

Posezení venku vypadalo lákavě, ale já bych přivítala možnost se občerstvit. Nevím, zda je to možné jen při nějakých domluvených akcích, pár cyklistů tam večer bylo, klábosili a něco popíjeli, jen netuším, zda to byli lidi z ostatních pokojů, nějací známí majitele či kolemjdoucí. Majitele jsem za celou dobu nepotkala:-).

A přístě něco o navštívených místech v okolí.

4 Comments

 1. Helena Davidová

  Krásné ubytování, ale i já bych uvítala nějaké občerstvení…
  Marcelko, měj krásné letní dny. Helena

 2. Marcelko, to jste byli kousek od míst, kde máme chalupu (tak 20 km 🙂 ). Jsem zvědavá, co jste navštívili za místa. Jinak my na dovolené preferujeme penziony nebo hotely s možností stravování – mně se na dovolené, přiznám se, moc vařit nechce a večer jezdit někam na jídlo taky ne (obědy moc neřeším, na výletě to většinou řeším nějakými ořechovými, proteinovými nebo raw tyčinkami). Ale jinak ta hájenka vypadá skvěle.

  • M.

   Stano, tak to mate chalupu na hezke mmiste. Stravovani v restauracich jsme po prvni dovolene trochu prehodnotili vzhledem k nakladum a radeji vecere a snidane resili po svem. Ale hotelove snidane mame radi moc:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )