Domácí mýdla

I když sotva začalo to pravé podzimní počasí, blíží se zima a s ní i Vánoce. No a pokud chci darovat mýdla, a to já chci, je třeba s tím počítat a včas začít.

Takže dnes vánoční mýdla skořicová – pro mě tradiční vánoční vůně, s černým a červeným jílem. Ten červený tam není vidět, ale je tam:-).

 

 

posypaná skořicí…a tady je to vidět

Vůbec se mi nedařilo. Hotová hmota byla nezvykle řídká, že jsem měla obavy, že použitý materiál přijde nazmar, což není zrovna zanedbatelná položka. Ale vypadá to, že reakce proběhla, jak měla, mýdla ztuhla a budou dárečky:-). I když jsem už několik mýdel udělala, dokáže mě proces výroby překvapit.

Vám přeju jen samá milá překvapení, když už:-).

Mějte se fajn.

12 Comments

 1. Tak jsem to včera uhodla :-). Tvá mýdla, Marcelko, vypadají zcela profesionálně. Budou to hezké dárky.
  Pěkný večer

 2. Helena

  Marcelko, už na IG jsem jen zírala, vypadají opravdu skvostně a podle přísad… dokonalé!
  Měj hezký den, Helena

 3. Marcelko, to budou krásné dárky. A voňavé, závidím. :o) Do mýdlaření se asi určitě nepustím, ale obdivuji každého, kdo to umí. Ty tvé jsou nádherné a to razítko… Super.
  Přeji fajn dny. D.

 4. Laďka

  Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jakou metodu používáte při výrobě mýdla? Přemýšlím totiž o kurzu “mýdlaření” pro začátečníky, kde je uvedeno, že se pracuje s metodou za studena..dosud jsem netušila, že je těch metod více. Děkuji. Laďka

 5. Já už se tak těším, až budu mít jednou více místa a třeba i času a dám se do výroby vlastní hmoty 🙂 zatím jsem odkázaná na tu kupovanou, ale i tak je to zábava 🙂 jak byste výrobu vlastních zhodnotila? Když jste se do nich pouštěla poprvé, jaká to byla zkušenost? Mám z toho celkem respekt, aby vše nepřišlo nazmar 🙂

  • M.

   Byly i varky, co se nepovedly. Je odbre si najit recept na netu, který nekomu zafungoval a zkusit ten. Drzet se ho a pak uz se jen kochat:-). Respekt jsem mela, ael asi vetsi, nez bylo třeba. Tak at to vyjde. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )