DIY ozdoby na stromeček…

…nebo třeba jako jmenovky na vánoční dárky.

Slibovala  jsem tvoření s dětmi. Věřím, že většinu dětí baví vykrajovat perníčky, alespoň ty naše ano, a tak mě napadlo udělat si ozdoby na stromeček právě s jejich pomocí. Koupila jsem samotvrdnoucí hmotu a pustila se s nimi do práce.

Válečkem jsem vyválela placku, vykrajovátky vytvořila ozdoby a ty pak různě upravila. Máme tedy ozdoby s mramorovým efektem, hladké, děrované,  s razítkem českým, anglickým – pro mé kolegy angličtináře, a taky jedny “ďolíkaté” od speciálního válečku. Děti i mě to bavilo moc. Ony si vytvořily dárky pro učitelky, já pro sebe i kamarádky.

A pár tipů navíc:

 • dírky jsme dělaly pomocí brčka, bohužel jsem neměla úzká, proto jsou otvory pro šňůrku větší, druhý den Honzík donesl ze školy pitíčko s úzkým brčkem , tak jsme ve druhé várce použili to
 • pracujte určitě na podložce a počítejte s tím, že budete-li chtít ozdoby následně transportovat jinam, s největší pravděpodobností je poničíte. Já je nechávala přesně tam, kde jsem je vytlačila. Nožem jsem odřízla okolní hmotu, orazítkovala a nechala být.
 • ozdoby můžete potřít i barvami, my je nechali bez ní, určitě by šly využít i zlaté floky, možná jich pár zkusím jimi ozdobit
 • dětem to nedělalo potíže, takže doporučuji
 • a hledejte skutečně samotvrdnoucí hmotu! Já prvně omylem koupila obří modelínu. Seženete ji v papírnictví i online.
 • nechte uschnout do druhého dne

 

 

 

 

Z této hmoty jsem určitě netvořila naposledy. Mám i čísla 1 – 4 na adventní svíčky, můžete si vytvořit třeba originální jmenovky na dárky, jistě přijdete i na další varianty. Moc mě to bavilo a výsledek mile překvapil.

16 Comments

 1. Veronika P.

  Parádní ozdůbky a bezva nápad – i jako darečky pro kamarády nebo pani učitelky… Moc se vám to povedlo a já si to musím zapamatovat ;-)…
  V.

 2. Marci, máte to moc krásné! Samotvrdnoucí hmota je fajn, vděčná, dělala jsem misku a slouží mi pořád. Krásné dny!

 3. Moc pěkné, dobrý nápad. Možná ho využiju na doplnění dárků pro kolegy. Jestli tedy vyšetřím nějaký čas. Mně ho snad někdo krade…

 4. Skvelý tip. Zatiaľ som pracovala len s hmotou FIMO, ale toto je zrejme niečo iné. Takže mám ďalšiu inšpiráciu pre tvorenie. Prajem pekné dni.

 5. Helena

  Marcelko, moc hezké! Tvoření s dětmi je deviza do budoucna a nemusí vždycky vznikat jen kýče :o) Vaše ozdoby jsou toho důkazem!
  Měj hezké dny, Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, myslim, ze to tvoreni s dětmi je opravdu fajn. Mají pak z vysledku velikou radost:-). M.

 6. Anonymous

  Super, delavam jen obycejne,ale s temi razitky,je to teda luxusni. Můžu se zeptat,odkud je mate?

  • M.

   Dekuji, razítka ruzne, něco je kolekce Tchibo na pernicky, něco mam na mydla, ale jsou tam i klasicka razítka, která seženete všude:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )