Dárky pro učitelky

Poslední školní den a zároveň první poslední školní den pro našeho prvňáčka, stejně jako poslední školní den v mé práci.

Tento školní rok byl pro nás zlomový. Syn se stal prvňákem, i když jsem měla obavy, jak to půjde, jaký bude žák, vše dopadlo dobře.Projevilo se jeho logické myšlení, v matice je “king”. Stále bojujeme s řečí a jemnou motorikou, ale psát umí, číst taky, takže spokojenost. Čteme každý večer nejen proto, že si to přeje učitelka, ale i proto, že chce Honzík sám. Z toho mám radost největší.

Pro mě to byl rok, kdy jsem nastoupila do druhé práce, sice trochu s obavami, protože jsem věděla, že nepůjde o zcela nadané děti, ale odhodlaná to zkusit. Ověřila jsem si, že se nesmířím s hodinami, kde x-krát za hodinu řeším mobily, napomínám, aby studenti, no spíš žáci, byli potichu, pracovali, dělali alespoň “něco”.  Nevadí mi lidi, kterým není shůry dáno být bystří, vadí mi ale nevychovanost a neslušné chování. Nechtěla jsem být ječící pedagog, zkoušela jsem to po dobrém, nešlo to… Proto jsem na této škole dala výpověď. Nechci hodiny přežívat, chci si je užívat. Neučit na jiné škole, kde tomu bylo jinak, vinila bych sebe. Nicméně i na této druhé škole jsem se rozloučila. Tento odchod byl pro mě o dost složitější, to rozhodnutí, ale byly tu jiné věci a důvody…

To znamená, že i další školní rok pro mě bude jiný, na nové škole, s novými kolegy a jinými studenty, snad lepšími.

Dnes fotky dárečků pro paní učitelky. Mrzí mě, že je nepředá Honzík osobně, protože chvíli poté, co jsem zveřejnila článek o tom, že se u nás rozmáhají bacily, volala paní učitelka, že má Honzík teplotu.

Jak už jsem avizovala, učitelky dostanou domácí mýdla, vybrala jsem levandulová, a k tomu hrnečky od Soni Malinové.

 

 

 

 

 

 

Kytička, co zahrada dala:

 

Užijte si prázdniny, léto, dovolené.

Pěkný den.

12 Comments

 1. Kamila

  Marci, máš to krásné. Maxíček tady dává paní učitelce hrníček od Soni. 😃 To je náhoda.
  A s tou školou ti úplně rozumím. Člověk by rád “jen” učil a neřešil věci okolo. Držím palce, ať jsi na novém místě spokojená. A my zítra vyrážíme směr Legoland. Pa. 😘

 2. Helena

  Marci, dárky si připravila moc krásné, Honzíkovi gratuluji k prvnímu vysvědčení!
  Tvé rozhodnutí naprosto chápu, nemá smysl plýtvat energii tam, kde o ni nikdo nestojí.
  Měj hezké dny, Helena

 3. Marcelko, užijte si všichni prázdniny!!! Hlavně ve zdraví. Hezky jsi to napsala o tom, jaké to je učit stundenty (nebo spíš žáky). Já vím přesně o čem píšeš, učila jsem takové žáky před odchodem na mateřskou. Že se na takovou školu po mateřské nevrátím mi bylo naprosto jasné. Čím vším já jsem byla už si ani vybavovat nechci 🙂 Naučila jsem se i nějaká nová neslušná slova. 🙂 🙂 Dnes se tomu směji, ale ne vždy se mi konfliktní situace řešily dobře. Vychovávat doma své děti a učit na takovém typu školy je VÍC než vyčerpávající. CHápu tvé důvody pro odchod. …ani nevíš jak je chápu. Zkušenosti jsou to ale k nezaplacení (alespoň pro mě). Hezké dny Ivana

  • Holky ani nevíte jak vám rozumím, i když s učením nikoho nemám naprosto žádnou zkušenost. Děsí mě, kam naše společnost směřuje! Slušné vychování jakoby se vytrácelo a to to pozoruji jenom v MHD nebe teď v Aikido. Někteří rodiče chtějí po trenérech, aby jim pomohli s výchovou, aby oni byli ta “pevná ruka” … Krásné prázdniny! D.

   • M.

    No prave, ta vychova! Vim, ze to není snadne, moc dobře to vim, ale snazim se:-). Hezky vecer, Dani. M.

  • M.

   Dekuji za pochopeni, Ivanko, ani ja nelituju této zkusenosti, ale jsem rada, ze muzu jit dal:-). Pekny vecer. M.

 4. Dárečky jsi připravila krásné, Marcelko, učitelky byly jistě nadšené. Honzík ať je brzy fit a tobě přeji na nové škole hodně štěstí.
  Henrieta

  • M.

   Henrietko, dekuji moc, Honzik uz je fit, hura! Slo to rychleji, nez jsem ocekvala. Pekny vecer. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )