Další prázdninový týden

Minulý týden byl tak trochu jiný od těch dosavadních prázdninových. Syn začal první týden ze dvou celkově, kdy se účastní fotbalového kempu. Mně začalo ranní hlídání času a vstávání na budíček, jemu navíc pořádná makačka. Každý den byl naprsoto vyřízený. Dnes začal druhý týden. Sám to zhodnotil, že příští rok bude stačit týden jeden. Je to velmi náročné, navíc na sluníčku a v tom teple, až ho lituju. A to zítra hlási teploty ještě vyšší.

Manžel zároveň na pár dní odjel. Pomáhal stěhovat rodiče z jednoho konce Německa na druhý. My s Baru zůstaly samy. Jezdily jsme trochu na kole. To považuji za úspěch, protože Baru ke kolu právě nepřičichla. Ona tedy v podstatě k žádné sportovní aktivitě, řekla bych, ale nevzdávám to. Pochopte, já se hýbu celý život. Myslím, že je to zdravé, že je to spousta zábavy a najdete, zejména v kolektivních sportech, mnoho kamarádů, zažijete dobrodružství, naučíte se prohrávat, chovat ve skupině atd., atd. Vím, že každý jsme jiný, že ji nutit nemůžu. Když já bych TAK chtěla, aby sportovala!!!:-))))

A taky jsme si zajely do Ostré u Lysé nad Labem. Je tam středověká vesnička Botanicus. Už jsem tu o ní kdysi psala. Užily jsme si to jen my dvě. Mám to místo moc ráda.

Zvládla jsem zároveň jeden termín u fyzioterapeutky, která používá zejména metodu MS systém dr. Smíška – cvičení spirální stabilizace páteře. Vypadá to slibně. Bolívají mne záda a ráda bych s tím něco dělala. Nechala jsem prohlédnout i Baru, když už byla se mnou, a i ona musí cvičit. Věřím, že mi jednou za to poděkuje. Tedy spíš doufám:-).

A v sobotu jsme navštívili rodiče v jejich novém domově. Místo je to pěkné, klidné, s velikou zahradou. Bude to chtít úpravy, ale věřím, že tam budou spokojeni. A my to nemáme k nim 6 hodin cesty jako dříve, ale už jen necelé dvě hodiny. Dovezla jsem si z jejich zahrady hrachor do vázy. Takový malý suvenýr. Roste tam nekontrolovatelně, ale tak pěkně kvete!

…a dva podvečerní záběry výše…

A takový byl náš minulý týden.

Prima letní dny.

6 Comments

 1. Marcelko, opět krásné fotky…já měla víkend česnekový, letos musel ze země, tak o měsíc dřív. Letošní deště nadělaly své, je tak poliviční než loni. Chytil nějakou plíseň a listy seschly. Jinak u nás to máme opačné, děti se chystají k babičce, takže po dlouhé době bude snad romantika ve dvou:-D kytice vypadá krásně, mě momentálně kvetou růže. Přeju krásné léto.

  • M.

   Dekuji, Hani, cesnek pech, ale ten dest treba je. Romantiku ve dvou si patricne uzijte, protoze je to takove nedostatkove zbozi s detmi, jak vime:-). M.

 2. Marcelko, příměstské tábory a podobné kempy bez spaní jsou pro rodiče pěkný zápřah. A evidentně i pro děti, když je horko.
  Přeji vám všem pohodové prázdninové dny, Helena

 3. Marcelko, ty hrachory ve váze vypadají moc pěkně. My každý rok na chalupě vysejeme hrachorová semínka k plotu a nevyroste buď nic nebo pár mini “ocásků”, které u toho plotu ani nejsou vidět.
  Vidím, že máš doma taky fotbalistu. Ten můj hrál od školky (do maturity v nejvyšších dětských a mládežnických soutěžích) a hraje je ještě pořád (teď už Pražský přebor :-)), a k tomu navíc trénuje malé kluky (což ho docela chytlo). Takže u nás byl fotbal “na talíři” vždycky, teď už jen, když syn dorazí na kus řeči (pak jsem v těch chlapských řečech o fotbale bez šance se chytit)

  • M.

   Stano, mam to podobne, doted poradne pravidla neznam, ale tesi me, ze se syn hybe. My jsze stale na urovni okresniho preboru:-)))), ale syn ma sve sny:-), hezky den.M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )