Bublanina

Od sousedů jsme dostali košík třešní. My bohužel žádný ovocný strom na zahradě nemáme. Moc mě to mrzí, ale pokusy byly, nedařilo se jim u nás. Takže za podobné dary jsme moc rádi:-).

Skončily v mrazáku a bublanině. Pochopitelně ty, co nezahučely do naših pupků hned.

Recept na bublaninu /možná tu už na blogu je, ani nevím/

2 vajíčka
1/2 hrnku cukru
vanilkový cukr
1/2 hrnku oleje
1/2 hrnku mléka
1 a1/2 hrnku polohrubé mouky
1 prášek do pečiva

Vše smícháte, posypete ovocem a pečete na 190 st. podle trouby, kontrolujte špejlí.

Jak už to tak bývá, život nepřináší jen dobré věci. Psala jsem tu o koťátku, které umřelo, následovalo pak ještě další. První mělo problémy od začátku, toto se jevilo v pořádku. Vím, je to život, v přírodě to tak chodí, zřejmě tam byl nějaký problém. Doufám, že zbylá dvě jsou v pořádku, že nám zůstanou a že vám budu brzy moct přinést fotky malých chlupáčů. Emočně ty prázdniny jedou naplno. Být v očekávání, vyhlížet den D, vidět příchod na svět, být u toho, už to je adrenalin, má první zkušenost. Být ale o pár hodin přítomen i konce života takového malého stvoření, to je zase jiná nálož pocitů. Moc si přeju, ať už ty dny jsou prostě jen obyčejné, bez podobných momentů.

Hodně pohody a klidu všem.

4 Comments

 1. Marcelko, držím zbylým koťátkům palce, ať jsou OK a rostou. A věřím, že je to emočně náročné…
  Jinak u nás na stole taky bublanina – v podstatě podle stejného roeceptu. Jen u nás zatím třešně ještě nedozrály, občas ulovím z větve jednu nebo dvě do pusy, ale na bublaninu to není. Ale chuť vyvolaná pohledem na strom zrajících třešní byla, takže jsem do sklepa sáhla po posledních kompotech z loňska a máme bublaninu taky. Uvidíme, jestli nám špačci, kteří na třešeň podnikají nálety, něco nechají a budou ještě další bublaniny…
  Hezké léto

  • M.

   Stano, dekuji moc, tahle kotata se jevi zatim zdrave a cile a jsou krasnejsi a vetsi kazdy den:-). Taky nam ptaci ujidaji muchovnik. Verim, ze i kompot v bublanine chutna vyborne:-). M.

 2. Helena Davidová

  Bublanina vypadá skvěle, perfektní prázdninový dezert. Taky jsem dostala třešně, taky jsem pekla :o)
  Držím palce vašim koťátkům, teď už to snad bude jen o radosti.
  Marcelko, měj hezkou neděli, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )