Břečťan

S foťákem jsem si odběhla při nedělní procházce na místo, které mám moc ráda, v podstatě hned za domem, hlavně ale s jasným cílem: donést domů břečťan na věnec. Rostou tu stromy břečťanu plné.

Tímhle směrem běháme:

Je to alej ořešáků:

 

 

 

 

Břečťan jsem do věnce smotala rychle a snadno. Je teď dominantou v rohu obýváku.

 

 

 

 

Mějte se báječně.

 

18 Comments

 1. Jsi královna věnců a košíků. Zelená je krásné oživení.
  A klobouk dolů, Marci. Tady je tolik nových příspěvku, a to jsem tu nebyla pár dnů. Jak ty to děláš 🙂

  • M.

   Marti, moc dekuji, ale kralovna vencu ne, zatím jsem jich tolik neudelala, od toho tu jsou jiné:-).
   Nekdy se to tak sejde a fotek je vic, pak i vice clanku. Ale neplanuji, beru to tak, jak to jde. Texty nemam dlouhe, spis jednoduche, proste se s tim moc neparu:-D. Pekny den. M.

 2. Spoustu břečťanu na stromech jsem viděla letos v okolí Znojma na dovolené – asi jsem ho víc vnímala, protože tam to byla skoro jediná zeleň :-). Na chalupě ani v okolí chaty si nevybavuji, je by nám rostl.
  Věnec je pěkný, zas jiné oživení v interiéru

 3. Hana

  Krásný věnec Marcelko-taky na něj chodím/spíš jezdím/ neroste úplně v blízkosti nás-ale hrozně špatně se ze stromů dostává.je prorostlý do kůry, nemám štěstí ulovit dlouhý šlahoun.Tím pádem se pak špatně věnec motá. Hlavně mi pak ani moc dlouho nevydrží.Rosíš ho nějak rozprašovačem,aby dýl vydržel?Hanka

  • M.

   Hani, dekuji, mam doma první, tak uvidim, je tu par dni, vypada stale dobře. Naopak, mne ty šlahouny jdou ze stromu snadno. Jen spravne uchopit, kousek od stromu odloucit/odloupnout a pak uz to jde snadno. Mela jsem alespoň metrove, spis i delší šlahouny. M.

 4. Helena

  Marcelko, břečťan mám moc ráda, na zahradě mám proto hned několik druhů. Věnce z něj jsou prostě úžasné!
  Měj hezký den, Helena

 5. Marcel, věnec je nádherný, ale tolik břečťanu v okolí nemáme. Musím se poohlédnout jinde, za chvíli sundám věnec ze dveří a nebude čím nahradit. A toto je dobrá volba.
  Přeji krásný večer. D.

 6. Marcelka, u vás je to ako na jar. Venček jednoduchý, ale pôsobivý. A fotky krásne ako vždy :-). Brečtan som mala na záhrade, obrastal altánok, takže som ho tiež dosť využívala pri dekoráciách. Ale minulej zimy vymrzol. Pekný piatok a hurá na víkend.

  • M.

   Ano, Moni, dnes to tedy vypada spis jako sychravy podzim, po snehu ani stopy. Tento brectan tu roste roky, zrejme odolna odruda. Pekny vikend. M.

 7. Marci, ten věnec je prostě pecka! Mít někde poblíž břečťan, tak tě budu hned kopírovat, hodil by se mi na krbovou římsu 🙂 K.

 8. Veronika P.

  Marci, koukám, že u vás v okolí je moc hezky. Věnec je krásný. Měj se fajn…
  V.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )