Beskydy IV – suvenýry

Kdo sleduje můj instagram, už zřejmě viděl i část suvenýrů, které jsem si z cest dovezla.

V areálu muzea byl řemeslník, který tam vyráběl dřevěné nádobí. Neodolala jsem. Mám dvě mísy, vidličku a malou vařečku jako bonus k nákupu.

 

Autorem je tento pán,  Štefan Kanaloš, který celý tovar vydlabal pouze tím nástrojem, který má v ruce, jméno bohužel neznám. Nádobí je dokonale hladké. Je vyrobeno z černého topolu a prodejce mi sliboval bezva vlastnosti – prý na něm po umytí nezůstane žádná špína – mastnota apod., můžu v něm servírovat ovoce, salát i guláš a prý zůstane světlá, nezežloutne. Zní to skvěle, vyzkoušená zatím nemám.

Nebyla bych to já, abych nechtěla něco extra:-). Mně se totiž líbila jedna mísa, na které pan Kanaloš právě pracoval, jako polotovar, ještě nedodělaná, nedokonale opracovaná zevně. Dohodli jsme se a já ji mám doma – nedokonalý originál:-).

 

 

A jedna dokonalá:

 

 

 

 

 

Krásný den.

16 Comments

 1. Misy jsou prekrasne! Na ty vlastnosti jsem moc zvedava, pak poreferujte, jak to dopadlo s udrzbou 🙂 Koukam, ze jste ‘stipla’ i par odrezku na podlozku pod hrnicek, to bych taky neodolala 😉 Skanzen v Roznove je kouzelny, byla jsem tam mockrat a rada se vracim!

  • M.

   Dekuji, ano, pak urcite muzu dat vedet, jak vse dopadlo:-). Kolecka uz mam dobu, to je z našeho dreva:-). Ale rada bych mnohem vetsi kola:-). Pekny vecer. M.

 2. Marci, také bych neodolala. Jsou krásné, obě! A ta vázička, ta mi nedá spát 😀 A děkuji za předchozí post o restauraci. Dobrých tipů není nikdy dost. 🙂 L.

  • M.

   Luci, dekuji, vazicku jsem mela nejakou dobu schovanou, vzpomněla jsem si na tebe, když jsem ji brala:-). Pekny vecer. M.

 3. Anonymous

  Zdravim Marcelko, taky nych neodolala,misy jsou krasne. Stara remesla na ktera se pomaloucku zapomeno. Bez techniky uz by to mnozi nedali, obdivuji. Mej se fajn, Kaja.

 4. Já nikdy nevím, který suvenýr si koupit, tak pak žádný nemám. Moc se mi líbí ta dokonalá :-)) Krásný den Marci, D.

  • M.

   Chapu, bylo tezke vybirat:-), i když tahle delší mi padla do oka hned:-). Pekny den. M.

 5. Obě mísy jsou moc hezké – každá má jiný půvab -v dokonalosti i v té částečné nedodělanosti. Já už se tedy, pokud jde o suvenýry, omezuji jen na turistické známky. Snažím se věci doma spíš minimalizovat (což moc nejde, tak aspoň nepřidávám nové ;-)).
  Hezký den

  • M.

   Take bych rada minimalizovala, jen jsem v tomto méně dusledna:-(. Hezky vecer, Stano. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )