Baru 5 a malinový dort

V den odjezdu do Legolandu slavila Barunka své páté narozeniny. První pětiletka za námi. Uteklo to, ani nevím jak.

Rozhodně jsme se s ní po tu dobu nenudili a je mi jasné, že ani do budoucna nebudeme :o).

Svéhlavec, který ostentativně a denně trénuje naše nervy, důslednost, vůli nepovolit, hranice, kam až může zajít, když se po ránu vydá k sousedom, my o tom nevíme, 45 minut ji hledáme, jezdíme zoufale po vesnici a doufáme, že ji někdo neukradl, když jí říkám opakovaně, ať nosí na silnici boty, ale ona oběhne barák a jakmile je z mého dohledu, boty nechává na zemi ještě před brankou, když se ráno dohodneme, co si vezme na sebe a ona schválně přijde z patra v něčem jiném, o ponožkách a dalších svršcích válejících se všude kolem nemluvě, když mě opakovaně upozorňuje, že na zahradě zase kočka udělala bobek a já za pár dní zjistím, že to nebyla kočka, ale Baru a to ne proto, že by nevěděla, co dělat, když to na ni přijde a nezvládla by to sama, když to tak dělá již od prvopočátku /je líná? zkouší mé nervy?/, ale zřejmě proto, že jde o další “válku” mezi námi, nebo co to vlastně je.

Jenže když večer usne, opět se kochám pohledem na ni, stejně jako když tak typicky krčí nos při jejím opravdovém a upřímném smíchu, nebo se přitulí, nadšeně a vážně něco vypráví, hraje si s panenkami, se kterými si dlouze povídá, stejně jako když spořádá už třetí rohlík, si říkám, že je to stejně ta nej holčička na celém světě.

 

 

 

 

 

A ještě jedna příhoda z poslední doby:

“Mami, kdy půjdu do nebíčka?”

“To bude, Baru, za hodně, hodně, hodně dlouho. Až ty budeš veliká a budeš mít velké děti, jako jsem teď já, tak nejdříve půjdu do nebíčka já.”

Baru velmi utrápeně: “Mami, to ne, kdo mi bude vařit?”

Z toho vyplývá: maminka výborně vaří:-DDD. Tak si to interpretuji:-).

A teď k tomu malinovému dortu. Termín narozenin letos nebyl úplně šikovný vzhledem k našemu výletu, upekla jsem tedy jednoduchý a rychlý malinový dort den předem. Recept jsem našla u Ivanky Za městem

Moc mi chutnal.

 

 

 

 

Hezký den.

11 Comments

 1. Martina Puchingerová

  Všechno nejlepší Barunko, at jsi zdravá, štastná, usměvavá holka. At rodiče ví, že tě mají, protože pak se bude na všechno jen vzpomínat. Letí to jak blázen. Tak si to užijte! Nás to čeká na dovolené. Hezký den

 2. Barunce všechno nejlepší a Tobě a manželovi hodně trpělivosti 😉 Z něčeho vyroste a něco s ní bude pořád. Hezké dny Marci, D.

 3. Anonymous

  malé rebelce vše nej a hlavně hodně zdravíčka. taky máme doma rebela – vnuk, 13 let. A učit se prostě nebude “na co se mám učit takové kraviny, když to nikdy nebudu potřebovat!” a klidně odevzdá čistý papír jen s podpisem na písemku – a to je matika, čeština, dějepis……. děsím se vysvědčení a jen se modlím, prošel……. Ale i tak je to náš prima kluk, který se prostě hledá…. Dětem krásné prázdniny z Jizerek přeje babi Olina

 4. Veronika P.

  I já se přidávám s gratulací – Barunka se ve světě neztratí a to je dobře ;-), k tomu všemu přeji už jen pevné zdraví. Krásná dvě sluníčka máš ;-)…
  V.

 5. Marcelko, já to přečetla na jeden nádech…Moc krásně jsi to napsala, Baru k narozeninám. Co naplat, je to prostě tvoje holčička se všemi těmi svéhlavými kousky:-). Barunce přeji šťastné dětství a tolerantní maminku a tobě hodně trpělivosti a více té hodné Barunky:-).
  Henrieta

 6. Aj podľa fotiek vyzerá, že Baru je riadna šibalka…tie oči priam hovoria, čo by som zase vyparatila tým mojim starostlivým rodičom :-). Sú to ale krásne chvíle a obdobia v živote, ktoré žiaľ tak rýchlo ubehnú. Tak si to užívajte aj s občasnými vylomeninami, na ktorých sa o pár rokov budete spoločne smiať a zabávať.

 7. Helena

  Marci, musím se smát a opravdu ne škodolibě!!! Obě děti mám velké individualisty (manžela konec konců taky, alespoň vím, po kom to mají), nebylo to jednoduché, ale vyrostli z nich chytří, sebevědomí lidé, kteří mají svou cestu, svůj cíl a jdou si za ním… To jen, aby si nepropadala depresím :o) protože ty její oči, ty zlomí srdcí!
  Přeji Barunce všechno nej a tebe moc zdravím! Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )