Změny ve skleníku

Vypadá to, že nakonec bych snad mohla po všech mých ne zcela vydařených pokusech vypěstovat bylinky nebo drobnou zeleninu ze semínek mít alespoň pár rostlinek bazalky, možná i petržele. Nejvzrostlejší rostlinky jsem přesadila a dala ven. Uvidíme.

DSC_0356_2

 

Čímž se místo ve skleníku uvolnilo a já neváhala a hned ho zabydlela. Tentokrát několik domečků, obrázek a rýmovník. Doufám, že tomu se tam bude dařit lépe než předchozím “nájemníkům”.

Rýmovník je blahodárná rostlinka. Některé jeho přednosti v citaci zde:

Vyznačuje se velmi silnými a dužnatými listy, které smyslně voní po meduňce a mátě (i kafru), a má blahodárné účinky při rýmě a nachlazení. Aroma, které vylučuje, rovněž odpuzuje nežádoucí hmyz jako jsou mouchy, komáři, mšice nebo moli. Funguje tedy jako takový přírodní repelent.

(Více info se můžete dočíst tu.)

DSC_0437_3

 

DSC_0432_2

 

DSC_0443_3

 

DSC_0471_2

A pokud si někdo pamatujete článek o arálii tady, tak vězte, že toto je poslední list z těch třech, které jsem zakoupila ke konci dubna. Je to držák, stále vypadá pěkně:-).

 

DSC_0472_3

Posílám pozdravy a užijte si se svými ratolestmi bezva dětský den:-).

podpis_V1

6 Comments

  1. Jé, to je hezké, domečky v domečku 🙂 Netušila jsem, že rýmovník je i proti hmyzu. No vidíš, jak jsi šikovná pěstitelka, mé pokusy jsem vyhodila a bazalku jsem raději koupila. Držím palce ať se té tvé daří 🙂 D.

  2. Nám ve skleníku taky semínka vyklíčila, ale do dvou dní začala hlína plesnivět a všechno umřelo =(..takže teď už v něm máme taky jen “výstavku” neživých věcí..dřevěného koně, kokeshi panenku apod. =D

    Michael
    http://www.ontheleaf.net

Leave a Reply