Ze zahrady…

V týdnu u nás moc sluníčka nebylo, naopak spíše mlha, ale ve čtvrtek už bylo lépe a já měla chuť trochu ty zašlé truhlíky oživit. Ano, dělala jsem to nedávno už poprvé, ale mrazy vše pokosily, i čemeřici, která by měla být odolná, no snad se v záhonu ještě chytí. Bylo to příliš brzy. Tak teď druhý pokus a ejhle, v pátek ráno zase mrazík a padající sníh. Asi bych ty předpovědi měla sledovat častěji.

…oblíbený modřenec…
…miluju strukturu tohoto květníku/mísy….
…nádoba po svíčce v roli květníku…
… tahle rostlinka byla v tomto květináči celou zimu a zvládla to…

Je slunná neděle a vypadá to, že to kytky zatím ustály. Mějte se krásně.

8 Comments

 1. Marcel, hezky přivoláváš jaro. Ta první kytička mne dostala, vůbec jsem na první pohled netušila, co to je. Zda nějaký dort, nebo umělé aranžmá. Až na podruhé jsem pochopila, že je to živá rostlinka a túze krásná…
  Měj prima týden. D.

 2. Marcelko, ta čemeřice se myslím vzpamatuje. To bylo tím, že byla narychlená. Mě na záhonech teprve pokvetou.
  Děkuji za krásné fotky a přeji příjemný den, Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, snad ano, bila cemerice mi uz na zahrade pekne kvete, na fialovou si jeste take pockam. M.

 3. Po slunnné neděli jsem se dneska probudila do bílého rána :). Tak doufám, že to tvé kytičky ustály i tentokrát. Moc se mi líbí ta na poslední fotce (to bude nějaký druh netřesku, ne?).
  Hezké pondělí, Marcelko

  • M.

   Dekuji, Stano, ani jmeno neznam, ale myslim, ze mas pravdu, neco takoveho sukulentiho to je, v lete je zelena, pres zimu se takto vybarvila. M.

 4. Marcelko, moc krásně osazené květníky. U nás na zahradě máme stále zbytky sněhu a tak už vyhlížím teplé jarní dny ať můžu zabořit ruky do hlíny.

  • M.

   Taky jsme se tesila, Hani, dekuji, jen tedy ruce z toho zahradniceni pekne boli:-), strihani vetvi, ne z osazovani techto truhliku. M.

Leave a Reply