Zahrada září v září

Hezký večer.

První poprázdninový víkend si užíváme a snad i vy. Počasí je pro mě ideální, sluníčko, ale ne vedro. Hodně lenošíme, ale trochu práce na zahradě jsem si neodpustila. Začala jsem stříhat keře. První várku vždy na podzim, spíš ty větší, na jaře pak zbytek.

I dnešní fotky jsou proto ze zahrady. Miluju babí léto a dle předpovědi by mělo být více teplé než obvykle. Užijte si víkend  a načerpejte dost energie do těch dnů pracovních.

 

Většinu muškátů po létě vyhazuju, ale ten níže plánuju nechat přezimovat. Uvidíme.

 

Papyrus byl po příjezdu z dovolené v bídném stavu. Musela jsem ho celý ostříhat, ale vypadá to, že to dá.

 

 

 

A blížící se  podzim o sobě pomalu dává vědět. Barvy listů se mění, mám to moc ráda. V létě, když byla vedra a opadala spousta listů, jsem už měla obavy, zda se bude mít na podzim vůbec co zbarvit, ale jo.

Koupila jsem jen pár vřesů a chryzantém. Letničky zatím vypadají obstojně. Uvidíme, kdy je zkosí první mrazíky.


Zdravím.

16 Comments

 1. Taky mám ráda podobné dny jako byl dnešní, který už se dá ozančit za babí léto. My ho měli ve znamení švestek 🙂
  Vřes si chci letos opět koupit taky – uvidím, jak dlouho mi vydrží (ten loňský asi dva měsíce…). Straně se mi líbí, aleholt to není kytka do paneláku ;-).
  Hezkou neděli

  • M.

   Diky, Stano, ano, vresy jsou moc pekne. I ty 2 mesice mi prijdou dobry. At vam z tech svestek není spatne:-). Pekny den. M.

 2. Na vřes se teprve chystám, truhlíky už jsou skoro měsíc prázdné, tak se těším, až je osadím vřesem. Babí léto by mohlo být celý podzim, počasí přesně podle mého gusta 😉 Hezkou neděli Marci, D.

 3. Olina z Jizerek

  muškáty bez problémů nechávám přezimovat již několikátý rok, jen jim po sezoně dosypu zeminu, pořádně zaliju a před nastěhováním domů ostříhám. Sice je to drsné, někdy jdou i krásné květy, ale nedá se nic dělat. a pak jsou na jaře zase krásné.

 4. Marcel, krásně vám zahrada září. Muškáty máš nádherné. Já je loni přezimovala poprvé a přesto, že na jaře vypadaly nic moc, po přesazení a několika přihnojení se krásně rozrostly. Takže letos je zkusím opět přezimovat a také uvidím.
  Přeji krásnou neděli. D.

 5. Ťahavé muškáty sa vraj ťažko dajú prezimovať ale ten červený prežije bez problémov. Na chladnejšom ale hlavne svetlom mieste.

 6. Helena

  Marcelko, máš moc krásnou zahradu! Mám pocit, že ochlazením se letničky vzpamatovaly, pár vřesů už taky mám :o)
  Měj příjemný večer, Helena

 7. Anonymous

  Marcelko, krásné. Tento typ fotek ráda dělám a taky moc ráda prohlížím u druhých. Pohodový pracovní týden, Ivana.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )