Zahrada v červenci

Již nějakou dobu jsem tu neměla příspěvek ze zahrady a byla by to asi škoda nezdokumentovat, když vše teď tak hezky kvete a díky dešťům se i pěkně zelená.

Fotila jsem v podvečer po dešti. Fotek je více, myslím, že poví více než má slova.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A na tuhle džungli koukáme z terasy:

Moc se mi ale nedaří v truhlíkách s letničkami, začala jsem hnojit až později, a také na užitkové zahrádce. Molice okupuji květák i kedlubny. Nemáte někdo radu na přírodní postřik proti těmto parazitům?

Všem hezký den.

20 Comments

 1. HankaŠ.

  Tomu říkám pravá letní pohodová zahrada.
  Moc hezké to tam máte.
  Užívejte letní dny.H.

 2. Helena

  Prostě krásné! A co se “breberek” týče, nerada v zahradě používám chemii, třeba mšice se mi další likvidovat octovou vodou v rozprašovači (zhruba 1: 1)
  Třeba to bude fungovat i na ty tvoje :o)
  Pa, Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, zkousela jsem olej a vodu dle doporuceni, to na molice nezabralo, tak zkusim toto. M.

   • Anonymous

    Marci, olej a voda dobrý, ale je třeba k tomu dát trochu nějakého smáčedla, takže třeba jar aby to na rostlince drželo. já to používám už několik let na růže proti mšicím a dobrý. sice je to třeba aplikovat častějji než chemii, ale to mi nevadí. tak zkus.
    Majka

 3. Hmyzáky na paprikách jsme poměrně úspěšně ničili odvarem z tabáku (jakýkoli levný tabák do cigaret a asi hodinku vařit ve vodě), pomohl tam, kde selhal ocet, jar i kopřivy. Jediná nevýhoda je poměrně silný zápach, ale venku by to vadit nemuselo. 🙂
  Jinak máme dobrou zkušenost s přípravkem Rock Effekt, měl by být přírodní a na bází nějakých cizokrajných pryskyřic. (Seženeš třeba v Hornbachu)
  Každopádně budu držet palce, na chuť domácí zeleniny totiž nic nemá! :))

  • M.

   Ali, mooc dekuji za rady, ten tabak jsem uz nekde take slyšela, tak zkusim. A presne tak, tesim se na bio a ztracim iluze, ze to vůbec jde, bud mi tam něco sidli a nici rostlinky, nebo mi to primo ozira plody, grrr. M.

 4. Ahoj Marci,
  na tenhle příspěvek se těším už od jara.
  A vůbec mi hlava nebere, že toho máme na zahradě tolik společného. Já jen ještě v mini verzi a těším se na plynoucí léta, až se vše rozroste. Ruj, Perovskie… ten modrý bodlák mám v plánu. Je to krásný pohled.
  A co je to na čtvrtém obrázku za zelený keřík?

  • M.

   Marti, to me mrzi, ze jsi cekala tak dlouho, nejak jsem pozapomněla… Moc dekuji. Nevim, zda jsi pocitala i první fotku, tu uvodni, ale asi myslis brslen kuk. M.

 5. A k tomu hnojení letniček. Cca měsíc po zasazení je hnojím každý týden Kristalonem Gold pro lepší kořenový systém a větší nasazení květů. A mám je pořád krásné, do 10 l konve se dává malá odměrka, už ho mám dva roky a pořád je ho dost. Doporučuji 🙂

  • M.

   Uz take hnojim Kristalonem, mela jsem ho tydny v garazi, jen jsem byla vždy lina nebo moc spechala si dojit pro klice a vyndat ho:-). Priste MUSIM zacit hned. Pekny vecer. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )