Vyrážím do světa

Ano, v době, kdy většina činí pravý opak, já jedu služebně do zahraničí. Navíc se studenty. Takže jistá zodpovědnost za ně, abychom se vrátili v pořádku, bez nákazy.

Jedeme do Paříže a Londýna. Klasická poznávačka. Bude to náročné, ale pokud se to povede, budeme plni zážitků a dojmů. Vracíme se stylově 13. v pátek:-).

Nemyslím na pověry a snažím se vyhýbat i těm nejnegativnějším zprávám v okolí, což nejde stoprocentně. Trápí mě zároveň i fakt, že jedeme busem a já v něm nespím. Neumím to. I během 22hodinové cesty z Rigy jsem neusnula. Od pondělí do pátku spíme v posteli jen 2x, tak mi držte pěsti:-).

Moc se těším, ale zároveň i na to, až budeme v pořádku zpět. Během cesty bych výlet ráda mapovala na Instagramu. Možná mobilem ulovím i nějaké hezké záběry, které bych mohla vložit na blog. Jinak sem dávám jen fotky ze zrcadlovky.

Fotky pelmel všeho možného z posledních dnů:

…na blogu hezky vidím, jak se cyklím…
…fotka výše je nová – začínající sezóna jahod v obchodech…
…fotka níže je rok stará a jak je vidět, jahody jsou na stejném dřevěném talíři, já ho zase tak často nepoužívám, takže je to vcelku dobrá náhoda, tu fotku jsem náhodně objevila až poté…
…a postupující jaro na terase…

Držte nám pěsti:-).

Co vy? Jeli byste teď mimo republiku? Nebo pustili vaše dítě?

Mějte prima dny.

18 Comments

 1. Marcelko, tak se v pořádku vraťe a užijete si to.
  Já taky koupila jahody – pár jsem si jich nechala do kaše na snídani, pár jsem ji už sezobla a ze zbytku jsem zkusila upéct galetky (moje galetková premiéra). Jestli se povedou, hodím fotky a recept na blog.

  • M.

   Tak drzim pesti, at to vyjde a budu se tesit na recept:-), galetky jsem jeste nedělala. Dekuji. M.

  • M.

   Ono to s cestovkami není tak snadne. Studenti do toho vlozili peníze, o vse by prisli, ne všichni stornovat zajezd chteji. Je to slozite. M.

 2. Veronika P.

  Marci, drž(te) se a přeju hodně štěstí, ať si cestu i přes nepříznivou situaci užijete a vrátíte se v pořádku. U nás ve škole je podobná situace, také se pojede do Anglie a řešilo se to s rodiči… zatím myslím, že se taky pojede, i když nevím přesně, mě konkrétně se to netýká… je to těžké, kdyby člověk znal správné řešení, udělal by to, ale co je správné? Kdo to s jistotou může tvrdit?
  V.

 3. Marcelko, užij si Paříž i Londýn, odpočiň si a těším se na Tvé zážitky z těchto míst.
  Přeji šťastnou cestu. D.

  • M.

   Dekuji, Daso, o odpocinku to pro me moc nebude:-), ale doufam, ze pozitivni dojmy budou prevazovat. M.

 4. Marcelko, čeká tě hodně náročný týden. Snad zážitky vyváží to nepohodlí!
  Přeji šťastné cesty a příjemné dny a těším se na fotky! Helena

 5. My sme mali ist v aprili, ale nakolko u nas ministerstvo zakazalo cesty so ziakmi do zahranicia, ideme presuvat… Je to naozaj zlozita situacia. Nechceme, aby prisli ziaci o peniaze, ale ani CK nemoze ostat bez penazi, ked ma prezit. Nech vam to dobre dopadne.
  Jolana z yellowhouseideas.blogspot.com

  • Anonymous

   Prachy su prachy, ale zdravie a zivot su predsa viac ! Ale nemalujme certa na stenu a dufajme a modlime sa.

Leave a Reply