Víkend

Tento víkend jsem částečně strávila v mém rodném městečku, protože jsem se po delší době sešla s lidmi, které jsem roky neviděla. Bylo to bezva.  Jako by ten čas, co od našeho předchozího setkání uplynul, ani nebyl. Jen ty děti nám dávají najevo, že čas nezastavíme:-).

Také jsem navštívila svoji babičku. Nedávno slavila své 91. narozeniny a já ji mohla osobně popřát až teď. Přivítala mě upravená dáma, jako vždy. Mám pokaždé dobrý pocit, když vidím, jak dobře vypadá, i když ona dny pokaždé tak růžově nevidí. Však má v tomto věku nárok.

Odvezla jsem si tu nejlepší bábovku na celém světe a koprovou omáčku. Já ji nevařím, doma ji nemají rádi, takže jsem to uvítala:-). Bábovka je famózní, vydrží křehká a vláčná mnoho dní, pokud ovšem nezmizí do druhého dne jako tato:-). To už snad ani není o ingrediencích jako asi o technice, zkušenostech…nevím.

DSC_0846_1

 

DSC_0871_1

 

DSC_0863_1

 

V poslední době se mi nahromadilo více kytiček, slavím narozeniny a svátek v jednom měsíci, tak proto:-). Ale ty já můžu. Od rodičů mám tedy čerstvé tulipány – červené.

DSC_0824_1

DSC_0827_1

 

Červené růže jsem nahradila bílými:

DSC_0726

 

DSC_0737

 

DSC_0817_1

 

DSC_0816_1

 

A mám i lososové:

DSC_0829_1

 

DSC_0832_1

 

DSC_0843_1

 

 

I když nebylo počasí úplně ukázkové, víkend jsem si užila.

Mějte bezva týden.

podpis_V1

16 Comments

 1. bábovka od babičky bude vždy tá naj…ani ingrediencie, ani technika – ale ruky….a láska…
  blahoželám k sviatkom….a kvety ja tiež môžem…hlavne biele…. 🙂
  jana

  • M.

   Jani, souhlasim, ale i kdyz delma s laskou, nikdy se mi tak nevyvede…asi ty ruce:-). A dekuji za prani. M.

 2. Zdravím tě-jmenovkyně! Taky mám svátek i narozeniny v jednom měsíci. K tomu má ještě svátek můj milý a dva zeťové. A narozeniny mají taky dcera, vnučka a přítelova maminka. Duben je u nás nabitý oslavami k prasknutí.
  Přeju všechno nejlepší! Marcela

  • M.

   Marcel, i ja preju vse nej, hlavne zdravi. A moc hezky se vam to v rodine seslo:-). Pekny duben tedy:-). M.

 3. Tvůj příspěvek mi připomněl babičku a její dobroty, které jsme dostávali domů 🙂 je to už dávno, ale pořád na to vzpomínám. Dostala jsi nádherné květiny. Hezký den D.

 4. atize

  Marcelka všetko najlepšie, ani neviem či som už bola na tomto blogu, hneď si ho aj uložím. Pekné fotky sa podarili, pekné. A babičke dlhé zdravie, nech ešte dlho pečie také vydarené bábovky.

 5. Tak moc gratuluji! Je úžasné, že je babička stále čilá a postará se o sebe. Vždycky si říkám, jak asi dopadnu já…. měj se i v týdnu hezky tak, jako o víkendu 🙂

 6. Květiny dovedou krásně prozářit interier. A čím víc jich je, tím líp. To znám. Gratuluji k narozeninám tobě i dodatečně tvé babičce. Ivana

Leave a Reply