Vánoční dekorace I

Hezký večer.

Nechci se opakovat, stále se toho děje tolik, že celkově moc nestíhám, tak dnes alespoň pár obrázků vánočních dekorací u nás, které se převážně nesou v přírodním duchu.

 

 

 

 

 

Jinak mám za sebou výlet do Drážďan. Jeli jsme se studenty do Galerie starých mistrů (Gemäldegalerie Alte Meister) a také na vánoční trhy. Zatímco my si užívali díla velikánů jako byli Rembrandt, Tizian, Dürer nebo Raffael (mimochodem tam najdete i jeden z jeho nejslavnějších obrazů vůbec – Sixtínskou Madonu), studenti to odbyli a pelášili do Primarktu, kam my jsme ani nedošli:-), my raději na trhy a za kulturou. Bylo to fajn, nasáli jsme vánoční atmosféru, já se po dlouhých letech podívala do Drážďan, kde jsem byla jako malé dítě. Pamatovala jsem si pouze trosky nějaké budovy na velikém prostranství. Frauenkirche je dnes opravený a jako budova se mi moc líbí. Celé centrum po válce vlastně vznikalo znovu a stále se tam staví.

Chystáte se také někam na trhy?

Klidný večer.

14 Comments

 1. Anonymous

  Marcelko Drážďany jsou nádherné a hlavně od nás kousek. A korýtko, v kterém máš dekorace je úplný TOP. Pa pa M.

 2. Anonymous

  Ta dekorace v té dřevěné misce je moc krásná! My letos byli na trzích ve Vídni a v Pardubicích a teď v sobotu pojedeme do skanzenu. Milujeme advent a letos si hodlám jen užívat zdobení a výlety. Nehoním se a vážím si každé chvilky s vánoční atmosférou….
  Pa, Klárka.

 3. Mne čekají vánoční trhy ve Znojmě – aspoň předpokládám, že tam nějaké budou (jedeme tam přístí týden na dovolenou).
  Moc se mi líbí ta miska s hyacintem. A připomnělo mi to, že jsem si ho chtěla koupit, ale před dovolenou to asi postrádá smysl – to bych si ho moc neužila 😉
  Hezký večer

 4. Z Drážďan mám úplně stejnou vzpomínku jako ty a to mi bylo už 19 :-)) Taky bych se teď věnovala kultuře a vánočním trhům, ale být studentkou, nevím nevím 🙂 Vánoční výzdobu máš krásnou. Hezké dny Marci, D.

 5. Nina K.

  Marcelko krásné dekorace, moc se Vám povedly!! Výlet se také povedl, to je dobře a studenti byli jistě spokojeni také! (já bych už do Primarku také nešla, stačilo mi to jednou v Londýně, na mě je už i Tesco někdy moc :-D). Mějte krásný advent. Zdraví Nina

 6. Helena

  Marcelko, v Drážďanech jsem byla poprve před 10 lety a od té doby tam jezdíme pravidelně. Za ty roky se tak změnilo a zkrásnělo! Neznám u nás žádné město, které by se tak měnilo, navíc k dobrému…
  Dekorace máš moc hezké!
  Přeji příjemný večer, Helena

  • M.

   Helenko, ano, je videt, ze se na meste stale pracuje. Nektere budovy jsou vskutku nadherne. Atmosfera tam byla moc fajn, zadny veliky shon, hodne lidi, ale porad ne presprilis. Krasny vecer. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )