Vánoční cukroví

Je to asi týden, co jsem se pustila do vánočního cukroví. Většinou dělám klasiku, letos tomu nebylo jinak. Mám sice dva nové druhy, ale celkově se držím typických vánočních druhů: vanilkové rohlíčky a linecké.

Letos jsem přidala skořicové hvězdičky podle receptu Katky z blogu Na vidličku.

 

Ještě zkusím spotřebovat bílky podle tohoto receptu na pusinky, také od Katky. Jen se trochu obávám výsledku.

Nejsem cukrářka, to mi skutečně moc nejde. Důkazem toho jsou i vanilkové rohlíčky, vlastně kuličky. Těsto se nedalo nijak tvarovat, tak jsem udělala to, co šlo – kuličky. Chutná dobře, jen tvar je jiný:-). Na rohlíčky ale také došlo, hned druhý den a právě dnes. Zatím nemám nafocené.

 

Linecké mi chutná moc. S domácí rybízovou marmeládou je vynikající. Ztratila jsem osvědčený recept, ale nově vybraný z internetu byl také fajn.

 

Dnes jsem se pustila ještě do dalších dávek, zítra perníčky, možná ty pusinky a končím:-). A pokud budu mít jooo chuť, dám těsně před Vánocemi jedno nepečené.

Zítra bych se tu ráda zmínila o prvních výměnách, tak se stavte, pokud vás to zajímá:-).

Hezký večer.

12 Comments

 1. Máš to krásně nafocené. Já dělám už mnoho let osvědčenou sestavu cukroví, kde máme každý několik svých oblíbených. Mám recepty na ně i na blogu, ale fotky jen dvě a ještě mizerné. V plánu je to přefotit, jenže před Vánoci jsem se k tomu loni nedostala a po Vánocích nebylo co fotit ;-). A letos to asi dopadne podobně. Pečené už mám až na jeden druh, který dělám těsně před svátky všechny, na nepečené se chystám…

  • M.

   Chapu, u nas cukrovi mizi uz před svatky, takze stale dodělávám. A to nas teprve cekaji besídky:-). Hezky den. M.

 2. Taky dělám osvědčené druhy. Letos chci zkusit jeden nový, ale ještě jsem nenašla co to bude, tak možná nebude :-)) Hezkou neděli Marci, D.

 3. Nina K.

  Hezké nedělní dopoledne Marcelko,
  ty pusinky, na které se chystáte, vypadají skvěle, tak ať se povedou!! Já jsem začala zlehka, dělám 5-6 druhů, pro každého to co má rád. Ale v čem jedu ve velkém jsou vánočky. Každý rok peču 3 a to jsou z kila! Mám babiččin recept a s manželem jsme schopni ji sníst skoro samy do 3 dnů 🙂 Také je dávám do školky učitelkám jako dárek (po půlce každé). Takže to mě ještě čeká. Ale baví mě to, tak se těším. Jinak jako vždy se kochám Vašimi krásnými fotkami!! Mějte příjemnou neděli. Zdraví Nina

  • M.

   Dobry den Nino, pusinky zatím odsouvam:-), ale chci je zkusit. Před vanockami ja mam respekt, dělala jsem ji jen jednou a to za asistence zkusene kamarádky, ale mam ji moc rada. Tak at se vyvedou a hezky den.M.

 4. Vypadá to vše moc hezky. Já cukroví nepeču, spíš o svátcích dorty nebo rolády, ale letos si užijeme i to klasické české. Zvláště na linecké se moc těším. Hezkou neděli, Jana

 5. Helena

  Marcelko, cukrovíčko máš jistě dobré, vánoční atmosféru zajištěnou. Z koulí si nic nedělej, v letech, kdy mi pomáhaly děti jsem měli cukroví “co kus, to originál” :o)
  Měj hezký večer, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )