V kuchyni…

se v tyto dny snažím být co nejméně a asi nebudu sama.

Horko nemusím obecně, natož tato vedra. Letos jsem se nekoupala ještě ani jednou, asi mi to nebudete věřit:-). Vyrůstala jsem u rybníka, prokoupala se celé prázdniny. Sama si kolikrát říkám, proč už mě ta voda tolik netáhne.

Výhodou je, že mám prázdniny, nemusím do práce. Všem, kteří tam musí a navíc pracují třeba v neklimatizovaných podmínkách přeji, ať mají dost sil to zvládnout. Mně stačí auto bez klimatizace, tedy ona nějak zmizela, každá jízda je tak obohacena o saunování.

Těším se na naši dovolenou, která bude v zemi, kde se snad trochu ochladíme, ale ještě budu trochu mlžit:-).

Čeká nás oslava synových narozenin jako každý rok v létě. Téměř vždy vládne úmorné počasí v ten den. I letos tomu nebude jinak.

No a abych si na počasí jen nestěžovala, vždyť to tak přece má být, v létě se máme koupat a užívat si slunce, musím uznat, že i plevelu je letos míň. Ale tráva! Ta trpí. No však uvidíte na fotce…a už si zase stěžuju, tak raději končím:-).

 

 

Jsem moc ráda za vzrostlé stromy a jejich stín.

Hezký večer.

 

12 Comments

 1. Martina

  Marcelko, trávu máte fakt suchou. Nejste ale sami, takových zahrádek je moc. Hlavně, že si prázdniny užíváte, to je hlavní. A to že nechodíte na koupání, máte už asi nakoupáno z dětství. My v Sušici máme Otavu a to hned kousek od domu, takže ted na řece bydlíme, pak jen na chvíli do práce a večer v 20 hod jsme tam zase. Příroda si to prostě zařídí jak sama potřebuje. Ted se máte na co těšit, dovolená před Vámi a hezky oslavte malého narozky. Pěkný večer

  • M.

   U nas je znat, kdo ma studnu a kdo ne:-). Verim, ze si priroda poradi. Hezke dny u vody, Marti. M.

 2. Marci,
  cením si, že radši oželíš trávu, než ji hojně každý den kropit. Já radši vodu na rostliny a zeleninu a tráva si musí (ne)poradit sama, taky už žádnou nemáme.
  Honzíkovi přeji všechno nejlepší!

 3. Taky nejsem milovník vedra – totálně mne paralyzuje. Dneska jsem v práci využila nabídku částečného home office a odebrala jsem se pracovat … – do kavárny v nákupním centru, protože tam je narozdíl od mé práce i mého bytu klimatizace. V práci mám vyhřáto na 32, doma na 30° (nočním větráním to snad srazíme aspoň na 27°). Taky te´d v podstatě nevařím – mažeme si k večeři chleba a k tomu nějaku zeleninu…
  Jsem zvědavá, kam se chystáte na dovolenou 😉
  Hezky oslavte synovy narozeniny

  • M.

   Je prima, ze jsou i tyhle moznosti – práce z domu, nema ji každý. Teploty mame podobne, ale my se ted ochladíme:-). Pekny den.M.

 4. Danka

  Marci, já jsem vlezla poprvé do vody přede dvěma dny, asi po třech letech 😉 Koupání zdar. Danka 🙂 píšu z mobilu, tak se raději podepisuju 😉 hezké dny

 5. Helena

  Marci, já mám nízký tlak a tak to nevidím tak hrozně, ale taky jak kde. Centra měst jsou neskutečně rozpálená, neklimatizované prostory k nežití! Zahradu máme díky závlaze stále zelenou, ale k automatickému zalévání jsme přidali hodinku každý večer s hadicí v ruce :o)
  Užijte si oslavy a těš se na dovolenou, já se taky těším – na fotky :o)
  Měj hezké odpoledne, Helena

  • M.

   Mam take spis nižší tlak, ale ta vedra uz jsou trochu moc:-). Zalevani je na dennim poradku, u nas tedy jen to nejnutnejsi. Hezky den, Helenko. M.

 6. Marcelko, já mám teplo ráda a koupeme se, co se dá. Ale zahrada opravdu trpí, vody je všude málo. Váš trávník už ani jako trávník nevypadá, to u nás občas malinko sprchne, tak tráva je ještě jakž takž zelená.
  Jinak fotky jako z časopisu.
  Pa a prima dny přeji. D.

  • M.

   Nemame bazen, deti jsou často u sosuedu, takze to zvladaji, travnik tedy naopak:-). Moc dekuji a hezky den. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )