U nás jaro v rozpuku

Ještě než si přibalím do batohu poslední drobnosti, protože jsem doma a vyrážím až odpoledne, přináším pár fotek rozkvetlého irisu – kosatce. Ta modrá je prostě nádherná. Musela jsem to nafotiti ještě před odjezdem.

Většina jarních cibulovin venku už také nakvétá a hned je to veselejší.

Tak nám držte pěsti, protože i kdyby bylo vše v pořádku, stačí, aby jedno dítko dostalo teplotu třeba od běžné nákazy, což při tom počtu účastníků není nereálné, a celý autobus bude blokován – v karanténě, nepřestanou-li kontroly na hranicích. Neříkám, že je to špatně, jen si nepřeju, aby to tak dopadlo:-).

…hyacint v květu ještě trochu pokulhává, ale věřím, že do návratu to dožene:-)…

Hezký týden.

10 Comments

 1. Alena Vyskočilová

  Marcelka, je teraz veľmi nebezpečné ísť so žiakmi do Paríža(Francúzi hlásia tisíc prípadov) a do Londýna (my sme Dorotke skrátili pobyt u nás a poslali ju späť do Londýna, lebo Briti zvažujú zavrieť ostrov), u nás je len päť prípadov, ale dvaja z Rakúska boli v kontakte so strednou školou v Bratislave a včera zavreli všetky gymnázia v Bratislavskom kraji, dnes učiteľka v škôlke, takže zatvárajú v Bratislave aj škôlky a základné školy na týždeň, a vodička električky v Bratislave a to už dezinfikujú dopravné prostriedky….stačí, že budete osoby ,,0,, a nakazíte ďalších, u vás to nemusí prepuknúť, prosia ľudí, aby necestovali!
  Vieš, ja so svojim vekom som v ,,ohrozenej kategórii,,hoci u nás ochorel už aj 21 ročný chalan!
  Opatruj sa, zvážte to, u nás hygienici v Bratislavskom kraji školy zavreli a poslali deti domov do karantény!
  Alena V.

  • Alena Vyskočilová

   Už celoplošne na celom Slovenskú zavreté všetky školy a prísny zákaz cestovania študentov do zahraničia na prax, stáže atď…

 2. Zbožnuji kosatce, připomíná mi to zahradku od babičky. U mě na Severu jsem kosatce v květináči ještě neviděla. Snad dlouho vydrží

 3. Tyhle jsem si také jednou koupila rychlené a měla je dlouho na zahradě. Každý rok mi dělaly velkou radost, jenže letos kde nic, tu nic…. někam se vypařily. Na podzim jsem si objednala purpurový a světle modrý, ty už mi kvetou, ale ty původní, s touhle úžasnou barvou mne moc mrzí. Já to napíšu asi takhle. Dneska každý kdo jede do zahraničí i když ví, že je strašně jednoduché se tam nakazit a tím pádem může i nakazit spoustu lidí tady, je nezodpovědný hazardér. Navíc když jede i s dětmi … promiň, ale já to tak cítím. Sama abych neohrozila vnučku, ale vůbec rodinu a okolí jsem zájezd odpískala. Prostě pro mne je přednější zdraví a bezpečí než nějaké propadlé peníze za akci, kterou si můžu zopakovat třeba za rok, nebo v době pozdější. A předem podotýkám, že mám peněz na takové věci poskrovnu….

 4. Vroni

  Lidská hloupost nezná mezí. Jak nezodpovědné! A ti si paní ještě bude stěžovat na nepohodlnost v autobuse!

 5. Marcelko, irisy jsou nádherné a až se k nim přidá rozkvetlý hyacint, to bude teprve nádhera. Krásně nafoceno.
  Přeji pohodové dny. D.

 6. Jana M.

  Všechno je otazka priorit, nic není složité. Buď zvolím peníze a požitky, nebo zdraví a ohled na ostatní…

Leave a Reply