Tortilly s náplní na mexický způsob

Dnes tu mám pro vás recept, který vznikl naprosto spontánně z toho, co dům dal a byl vynikající. Jde o tortilly se zeleninovou směsí na mexický způsob.

 

Postup:

Na pánvi jsem osmahla cibuli s česnekem, dýní (jen tak z jedné pětiny dýně hokkaido), paprikou, mrkví, přidala jsem koření: sůl, pepř, kurkumu a jakékoli jiné, které máte rádi, třeba mexické nebo chilli. Po chvilce jsem přidala konzervu fazolek v tomatové šťávě a jednu se směsí kukuřice a fazolí, trochu zředila zeleninovým vývarem a nechala zredukovat do potřebné hustoty.

směs bez fazolí:

a s nimi:

Tortilly jsem měla kupované, takže jsem je zlehka opekla na rozpálené pánvi z obou stran (bez oleje, otázka minutky). Nejdříve jsem na ně dala čerstvou zeleninu (ledový salát, cibuli, mrkev, ředkvičku, případně rajče – co doma najdete) a poté přidala teplou směs. Zavinete a podáváte. Moc jsme si pochutnali.

základ z čerstvé zeleniny:

a s fazolkami:

 

Výhodou je, že zde můžete upotřebit vše, co doma máte a je potřeba sníst – jakoukoli zeleninu. Nám moc chutnaly fazolky. Tortilly jsem dříve nedělala často, ale k těmto se teď budu vracet.

 

 

 

Hezkou  sobotu. My se pomalu chystáme na výlet, vypadá to na další hezký podzimní den.

16 Comments

 1. Tortily jsem dřív dělávala docela často – s kuřecím masem, ledovým salátem, rajčaty, paprikou, kukuřicí (+ případně další zeleninou, co byla zrovna v lednici) a ochucenou zakysanou smetanou. Manžel to ale nijak nemilujje, takže od té doby, co se odstěhoval syn, jsme je myslím neměli… Možná bych je zas mohla někdy zkusit…
  Hezký večer

  • M.

   Chapu, my je tedy muzeme oba:-). S kurecim masem jsem drive take dělala. Ja bych je mohla asi na všechny zpusoby:-). Pekny vecer. M.

 2. Na tortilách ujíždím poslední dobou, ale ještě jsem je nedělala. Ta zelenina v nich vypadá moc chutně 🙂 Hezký večer Marci, D.

 3. Helena

  Marcelko, plněné tortilly dělám poměrně často, jen trochu ostřejší a nikdy jsem tedy do směsi nezkoušela dýni, děkuji za typ!
  Měj hezký den, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )