Šumivky do koupele – DIY

Mnohokrát jsem na obrázcích obdivovala šumivé koule do koupele, až jsem se je rozhodla vyrobit sama, vždyť čas Vánoc je tu a mně se jeví jako krásný dárek. Jenže!!!

Nebylo to  tak snadné. Recept zahrnuje pár ingrediencí, vše se smíchá, hotovo. Přestože je v postupu uvedeno “opatrně vmíchat”, první pokus přišel vniveč. Šumivky začaly šumět hned při přípravě. A pak šuměly ještě další den:-(.

Tak jsem šla znovu na internet a hledala podrobnosti. Tekutá směs se má vmíchat po kapičkách! To v mém receptu nebylo. Když jsem se při koupi další kyseliny citronové dala do řeči s paní prodavačkou, která měla podobnou zkušenost, přestože vmíchávala olej po kapičkách, řekla jsem si, že tomu dám ještě jeden pokus a dost.

Ten už dopadl lépe. Takže pokud se chcete do toho pustit, protože když se to povede, myslím, že to vypadá skvěle, opravdu vmíchávejte a zapracovávejte tekutou směs do té suché po kapičkách. Já jednou rukou neustále hnětla suchou směs a levou rukou ze lžíce po kapkách přidávala směs tekutou. Je to na dýl, s tím počítejte.

I při druhém pokusu mi párkrát směs začala šumět. To jsem pak řešila tak, že jsem šumící část lžičkou rychle vyndala pryč.

A tady odkaz, kde jsem recept našla já.  KUK! h

Má někdo z vás s  nimi zkušenost? Nejlépe i trik, jak zamezit tomu šumění při setkání suché i mokré směsi.

10 Comments

  • M.

   Dekuji, Marti, zksuim to tedy ještě trochu jinak:-). A esence skorice je stejna, voni to fakt bajecne. M.

 1. Helena

  Marcelko, už jsem to četla na IG, tvůj nezdar jsem ti rozhodně nepřála, ale představa, že u vás celé dny šumělo moře je prostě, promiň mi to – kouzelná :o)
  Naše Terka je dělala už před několika lety a nic takového neříkala, bylo to spíš štěstí začátečníka :o)
  Máš je krásné, pa Helena

 2. Do tohoto “pokusu” jsem se nikdy nepustila a už se k tomu asi ani neodhodlám 😀 Ale jsou krásné, moc pěkně nafocené, jako do obchodu 🙂 Obdarovaní budou mít radost 🙂

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )