Stromy

Mezi mnohé objekty, které dokáží bez větší námahy přitáhnout moji pozornost, jsou stromy. Je to nádherné dílo přírody, pro někoho Boha. Ať je to tak, či tak, uznávám, že je to veledílo.

Už jen to, že bez nich bychom nemohli existovat, i to,  jak jsou dokonalé po stránce technické. Říká se, že velikost jejich koruny odpovídá i velikosti kořenového systému pod zemí. Mnohé jsou schopny odolat silnému větru, rostou spoustu let, vlastně vcelku nenáročné a neuvěřitelně krásné, ať už jsou pokryté jinovatkou nebo sněhem, olistěné nebo bez listí, na podzim, kdy mění barvu, vlastně celoročně.

Vyrůstala jsem v blízkosti lesa, v současném bydlišti ale lesy nemáme, musíme tam autem. Možná právě proto máme na zahradě stromů mooooooooc :-). Velké, malé, barevné, všechny ale listnaté. Jak příjemný je jejich stín v horku! Jsem ráda, že je tu máme.

Jen velmi malá ukázka:

Catalpa NANA

venku2

 

Dřezovec

venku8

 

Myrobalán NIGRA

venku7

V kombinaci s oblohou je to pro mě báječná podívaná. Teď už se ale těším, až začnou kvést. Právě myrobalán je na jaře v plném květu nádherný.

 

Někdo mi u toho focení rád asistuje:-). Ale co jiného jí zbývá, když spolu trávíme celé dny. Já se TAK netěším, až mi to skončí a Baru půjde do školky:-(.

venku6

 

venku3

Také vás stromy tak fascinují?

podpis_V1

4 Comments

  1. Stromy jsou krásné, koruna zahrady, jen na té naší jim schází péče, dlouho byly poněkud zanedbávané a i když teď bychom je rádi dali dokupy, děda je tvrdohlavý a tak máme smůlu…

    • M.

      Deda k nim ma asi velky vztah. Ale vzrostle stromy jsou vyhodou, maji pevne vetve na houpacku, poskytuji posezeni ve stinu;-). M.

Leave a Reply