Sněženky

Dříve, než jsem se rozhodla udělat studentům radost a zůstat pár dní doma s ne úplnou kámoškou rýmou, zajela jsem do zahradnictví pro pár jarních kytiček.

Sněženky mi padly do oka. Ráda bych jich měla plnou zahradu. Zatím tam mám jen jednu rostlinku, možná dvě, ale svědomitě pracuji na tom, aby jich tam bylo víc:-). Pro mě jsou neuvěřitelně hezké.

Máky od Ivy jsou úžasný a myslím, že k nám bezva ladí.

A ještě pár obrázků vázy s kočičkami a hyacintů:

Hyacinty se ve vázách ohýbaly tak, že vypadávaly a několikrát jsem je sbírala ze země, takže tyhle vázy jsou pro ně vhodné jen do určité výšky.

Vzala jsem i více rostlinek. Ty vám ukážu zase příště, alespoň jedna jako ochutnávka.

Pryskyřník v jarních kyticích nesmí chybět. Za mě je to krasavec.

Pěkný den.

8 Comments

 1. Marcel, hezky jsi nakoupila. Sněženek mám v zahradě jen pár trsíčků, také bych jich chtěla plnou zahradu, ale moc se nemnoží. Pryskyřičník jsem nikdy neměla, ani nevím, jestli je to trvalka a vydrží, ale už jsem po něm dnes také pokukovala.
  Měj prima dny. D.

  • M.

   Priznam se, ze taky nevim, zda je pryskyrnik trvalka, ale myslim, ze ne. Kouknu na to. Vycetla jsem, ze sněženky by se rozrůstat mely, tak snad casem. Hezky vecer, Daso. M.

 2. Moc hezké. Pokud jde o hyacity, tak mi někdo radil, abych je moc nezalévala, že pak tolik nevytáhnou. Docela to loni zafungovalo. A letos jsem hyacint pořád ještě nekoupila

  • M.

   Aha, a ja se bojim, ze mi pak cele nevykvetou, zkusim tedy vodu ubrat, uz mam další:-). M.

 3. Helena

  Marcelko, taky je mám moc ráda, vlastně všechny cibuloviny!
  Děkuji za krásné fotky a přeji rychlé uzdravení!
  Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )