Rajčatová polévka a dřevěný náhrdelník …

…už druhý od Mirky a Luďka (@dřevohra, najdete je i na Fleru).

Celý “obchod” se mi moc líbil. Sleduji je na IG už nějakou dobu a v sobotu na mě vyskočil další nádherný výrobek v růžovočerné a mé oko zaplesalo. Napsala jsem, že bych ten náhrdelník moc chtěla, ale na Fleru nebyl. Shodou okolností byli manželé v Liberci a nabídli se mi ho druhý den dovézt po cestě domů přímo ke mně! Slovo dalo slovo a v neděli jsem se radovala z tohoto krasavce.

Proč to sem ale celé píšu? Uvědomila jsem si, jakou radost mi udělalo to, že vím, kdo ten výrobek udělal, kdo ho měl v ruce, kdo za tou prací stojí, ba co víc, že jde o TAK sympatický pár. A že bych je ráda podpořila alespoň tak, jak je to v mých silách, že si u nich něco koupím nebo se tu o nich zmíním.

Už několik let si říkám, že se vydám na Dyzajnmarket, pořád to plánuji, ale zatím jsem tam nebyla. Tam bude podobných lidí mraky: šikovné české a slovenské ručičky. Ale já tam jednou skutečně dorazím!:-)

Nepřestanu pravděpodobně nakupovat v řetězcích, ale určitě si občas dopřeju podobný obchůdek, protože mě to fakt činí šťastnou, nejen kvůli produktu samotnému.

A jak to máte vy? Máte nějakého oblíbeného prodejce, kterého jste našli třeba na Fleru nebo na IG apod.? Zajímalo by mě to. Díky.

A ještě jeden tip na IG účet. Jde o Innu @garden.and.kitchen. Denně přidává do stories své recepty s videy, i ze soukromého života. Hodně inspirativní. A od ní tu mám recept na rajčatovou polévku z pečených rajčat. Byla výborná.

Pokud nemáte IG účet, vkládám recept Inny- citace přímo z jejího příspěvku, snad neva:

“Stačí na plech pokrajet na větší kousky rajčata 2-3 kila, 2 stroužky česneku, a posolit, posypat bylinkami a hojně zakapat olivovým olejem a dat do trouby na 180 stupňů na zhruba hodinu pect. Upečená rajčata dejte do mixeru přilijte trochu zeleninového vývaru či vody(3dcl až půllitrů podle hustoty), cěrstvou bazalku a pěkně rozmixujeme a popřipadně dochutime soli nebo i cukrem, můžete zjemnit smetanou. Pokuď upečená rajčata rozmixujete bez přidání tekutiny, budete mít skvělou omáčku na těstoviny!!!”

…ještě jsem si k tomu v troubě trochu zapekla zbylou veku z oslav s bylinkami, olivovým olejem a sýrem…

8 Comments

 1. Anonymous

  Gardena and kitchen také sledují a české výrobce moc ráda podpořím také:-)

 2. Marcelko, napsala si to přesně – řetězcům se prostě vyhnout nedá, ale občas…
  Náhrdelník je krásný, bude ti připomínat i to setkání a tu vstřícnost.
  Polévka je nepochybně skvostná, bohužel nemám takové množství rajčat, sníme všechna za syrova…
  Měj hezký den, Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, i ja polevku dělala z mensiho množství rajcat, syrova a vyhrata od sluníčka jsou nej:-). M.

 3. Marci, korálky jsou moc hezké, na odkazy kouknu! 🙂 Taky ráda nakupuji u malých prodejců, někdy bych také na nějaký dyzajn market zavítala, ale spíše jako návštěvník, jako prodejce nemám nikdy moc zboží skladem… 🙂 Pěkné dny, Marci! L.

Leave a Reply