První levandule

Letos je vše nějak rychlejší, myslím v přírodě. Sklidila jsem první levanduli. Mám různé rostlinky a jedna je už v plném květu.

I když je mi trochu líto je stříhat, protože je kolem ní rušno, plno hmyzu, a navíc krásně vypadá a voní, ale já bych z ní ráda udělala levandulové mýdlo. Snad mi hezky ve tmě uschne.

Miluju levandulovou sezónu pro tu její jedinečnou vůni, ale nejen tu.

 

 

 

 

 

 

Krásné dny vám přeju.

12 Comments

 1. Helena

  Letos to je opravdu hotový sprint. Krom jednoho keře mi už taky kvetou všechny, ještě jsem na ně nevzala ani foťák, ani nůžky :o) Ani žádné pytlíčky na voničky ještě nemám…nestíhám!
  Marcelko, měj hezké dny a ať se mýdlo podaří!
  Helena

 2. Marcel, už nám také nakvétá, ale ke sklizni ještě není. Letos je vše nějaké zrychlené, doufám , že to léto ještě v létě bude. :o) Levandulí mám rok od roku více a kochám se jimi, květem i vůní.
  Levandulové mýdlo musí být krásně voňavé.
  Přeji fajn dny. D.

 3. Mě ještě ani květy nevykoukly, tak chodím aspoň k truhlíku vonět, ale už se těším :-)) Hezký večer Marci, D.

 4. Máš ji krásnou – mně loni na chalupě vykvetla taky docela pěkně, ale takhle pěkně ne. A teď ještě květy nemá (jestli tedy za týden nedošlo k výraznému posunu 😉

  • M.

   Urcite doslo k posunu v tomto počasí, mne nektere rostlinky take nekvetou, zrejme jiné kultivary:-). Pekny den. Stano a diky. M.

 5. Práve cez víkend som tú moju obchádzala a rozmýšľala, či už je vhodný čas . Ale asi áno. Marcelka, do mydla budeš dávať sušenú levanduľu?

  • M.

   Moni, ja ještě uvidim, bud bude v mydle, pak je to takove trochu peelingove:-), nebo jen “pocukruju” nahore. Ne každý to ma uvnitř rad. Kazdopadne ale bude susena:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )