Pozitiva…

Mrazivý víkend mnohé nepotěšil, alespoň co se počasí týče. Teď, kdy už toužebně vyhlížíme jaro. Ale i tak se na chladném počasí dá najít něco pozitivního, jako ostatně na všem.

Domů jsem musela uklidit jarní kytky a my teď doma máme takovou jarní zahrádku, což mi ale vůbec nevadí:-). Obzvlášť na čemeřici koukám ráda.

 

 

 

Taky je fajn si udělat teplý čaj, obzvlášť po návratu z venku. K tomu třeba pěknou knížku, dají-li nám děti prostor:-), a užívat pohody. Já jsem sáhla po knížce, kterou dostal k narozeninám manžel. Najdete tu mnoho tipů na restaurace podle krajů. No a protože my restaurace rádi, tak jsem se kochala a sbírala inspiraci. Je tam mnoho restaurací, které na Maurerově seznamu nejsou (ten sledujeme bedlivě), takže jsme si rozšířili obzory.

 

 

 

 

A došlo i na domácí müsli tyčinky.

Přeju vám hezký a pohodový týden, i když stále mrazivý. Já se tu ještě několikrát objevím.

18 Comments

 1. Anonymous

  Marcelko,
  čemeřici jsem toužila mít v zahradě a tak jsme si jí minulý týden konečně koupila 🙂
  Jen jsem jí ještě nezasadila do zahrady, protože my čekali jaro a zatím přišel mráz 😮
  Músli tyčinky jsem už také dle tvého receptu pekla a každému chutnaly 🙂
  A tipy na dobré restaurace se hodí vždy, protože ještě je stále méně těch, kde se lze dobře a za dobré ceny najíst!
  Pěkný celý březnový týden!

  • M.

   Ilco, moc dekuji. Ano, i ja dam pak cemerici do zahrady:-). Jsem moc rada, ze müsli chutnalo:-). Hezke dny. M.

 2. Zrovna přemýšlím, že něco takového taky napíšu :-)) Protože ta pozitiva na mrazivém víkendu opravdu jsou 😉 Hezké odpoledne Marci, D.

 3. Marcel, čemeřice je nádherná, ale ještě žádnou nemám. Letos určitě napravím, líbí se mi i u tebe doma v květináči. Víkend jsme tak trochu odpočívali, byli jsme i v kině na Tátova volha. Já se dojímala od začátku až do konce. :o) Film se nám líbil.
  Přeji krásné dny. D.

  • M.

   Daso, cemerici urcite doporucuji a film se nam taky libil. Pro nas rodice uz je to trochu srdcervouci – misty. Pekny vecer. M.

 4. Helena

  Marcelko, nic jiného nám nezbývá, než čekat na jaro s tím čajem :o)
  Dostala si nádhernou knihu a koukám – vidím Ještěd. Jedli jste tam? My ano, sice asi před dvěma roky, ale to, co vidím na fotkách jsme tam fakt nezažili.. Ubrusy s fleky, jídlo alá socialistická restaurace, jen obsluha byla nesmírně milá. Snad se tam něco pohlo!
  Hezký večer, Helena

  • M.

   Presne tak, Helenko. Nic jiného nam nezbyva. My tam byli taky asi před dvěma lety, nepamatuji si detaily, soudim tedy, ze to nebylo nic extra. Gastronomicke TOP zážitky nezapominam:-). Vyber Jestedu pro fotku byl zcela nahodny:-). Pekny vecer. M.

 5. Také jsme měli značně lenošný víkend. Ale bez čemeřice (rozšířila jsem si obzory, protože tuhle kytku jsem neznala), zato taky se poustou čaje.
  Hezký večer

  • M.

   Stana a caj, to patri k sobe:-), ale to počasí si o to proste rikalo. Urcite jsem v tom nebyly samy. Pekny vecer, Stano. M.

 6. U nás tiež víkend mrazivý a veterný. Využili sme ho veľmi zmysluplne…maľovali sme :-). Zaujali ma tvoje domáce musli tyčinky. Marcelka, máš niekde na blogu recept?

 7. Koukala jsem na hnízdo vrabců, kteří se v padajících sněhových vločkách choulili k sobě. No, my se máme ještě dobře, takže jsem si taky řekla, že se tím nebudu otravovat a nechám to tak. Vždyť je stále ještě zima. Navíc ta hromada sněhu ochrání všechny rostliny před mrazy, tak jen at napadne. A když nemuzu byt venku, doma betonuji, to je taky plus.

  Knížku jsem neznala a vypadá moc pěkně. A čemeřice jakbysmet, nádherně nafocená.
  Hezký den, Marci.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )