Poslední dny…

Poslední dny byly hlavně ve znamení oslav, ale také sportu.

Barunka oslavila 4. narozeniny, Honzík svátek. Ve čtvrtek, kdy se Baru narodila /před 4 lety:-)/, jsem udělala narychlo jednoduchý dort se šlehačkou, jahodami a bonbóny.

 

 

Na víkend jsem pak objednala dort s mandlovou hmotou pro obě děti. Dort mi udělala maminka kamarádky. Nechala jsem jí volnou ruku, jen jsem chtěla část holčičí a klučičí. Takže vznikl dort s koníky pro Baru a s lego kostičkami pro Honzíka. Byl moc dobrý.

 

A tady je fotka Barči po dni stráveném venku na stadionu a atletických závodech (na plném slunci při teplotách kolem třicítky), kterých jsme se účastnili všichni jako rodina.

Já trpím, jak jsem si spálila ramena…

A také se pokouším podruhé o avokádo. První pokus nevyšel. Druhá pecka je o poznání větší než první, dala jsem na rady a vespod trochu nařízla nožem, uvidíme…

Toť zprávy od nás.

Moc pěkný zbytek neděle a zároveň poslední školní týden:-).

10 Comments

 1. Oba dorty jsou pěkné a oslavencům určitě chutnaly. Já bych si vybrala ten tvůj domácí – šlehačce dávám rozhodně přednost před mandlovou hmotou. Nicméně ta kombinace lega a koníků s kytičkami je fakt povedená..
  O avokádo jsem se ještě nepokoušela, nějak mi to nenapadlo. Ale vždycky je mi líto tu krásnou pecku vyhodit. Tak možná příště…
  Hezký zbytek neděle

  • M.

   Dekuji , Stano, avokado ma nadhernou pecku, pravda, tak jen aby se tentokrát vyvedlo:-). Hezky den. M.

 2. Marcel, dorty jsou nádherné oba a určitě chutnaly. Baru to moc sluší, je krásná, okatá princezna a něco jí visí na krku. Co to asi bude?
  Přeji krásné dny.

  • M.

   Dekuji, Dani, Barce je všechno tak nejak jedno:-), Honzik si to uvedomuje vic. Takze fajn, ze medaile byly pro všechny:-). M.

 3. Helena

  Oba dorty vypadají moc dobře, hned bych ochutnala! Baru je prostě kouzelná, i když trochu zmožená :o)
  Avokádo se ti jistě brzo zakoření…
  Marcelko, měj hezké dny, Helena

 4. Marcelko,
  z mojí zkušennosti jsou ty větší pecky lepší skoro vždycky zakoření.Akorát nevím jestli se mi to zdá nebo ne,ale nemáš oloupanou pecku z té hnědé slupky,já jsem četla už kdysi že je to potřeba tak to od té doby už po několikáté dělám a skoro každé se zadařilo.Tak ať pustí kořínky,hezký den.

  • M.

   Dekuji, Renco, ze se ma loupat nevim:-(, ale narizla jsem spodek, praskla po vetsi sirce, tak doufam… M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )