Po Vánocích v obýváku

Tento víkend jsem dokončila “odvánocovací” práce v domě i před ním a jsem ráda, že je to za mnou. Trochu neuváženě jsme koupili asi 48-metrová světýlka na 3m vysoký strom. Ten náš měl sice jen cca 2,60, ale věřili jsme, že to půjde. Šlo, asi 100krát dokola, takže sundat je byla výzva. Naštěstí mi pomohla Barča, manžel jel reklamovat televizi, do Německa, tudíž pro něj akce na celý den.

To znamená, že pravděpodobně několik týdnů budeme bez TV. Mně to nevadí, kdysi jsme takto roky žili. Uvidíme, jak to zvládnou děti. Domnívám se, že nám ta pauza prospěje:-).

Co se dekorací týče, její zmizení obýváku podle mě jen prospěla. Ty černé krabice prostě hezky nevypadají.

…šišky mě baví celoročně…

A také jsem si v květinářství koupila první letošní tulipány a aby nepůsobily až moc jarně, přidala jsem k nim větvičky.

…pilea na kmínku…
nechala jsem ji tak schválně vyrůst, ale podle rady Olivky /Mode de Boulangerie – dříve tento blog psala/ jsem jednu zkusila v místě, kde končí listy ustřihnout a nechat zakořenit a také to funguje…
tuhle zatím zkouším nechat růst

A křeslo je zase na svém místě.

A to je od nás vše.

Mějte se krásně.

16 Comments

 1. Marcel, zvládla jsi to na výbornou. Já už mám také většinu dekorací poklizenou, ale červené doplňky jsem ještě na pár dní nechala. Těším se, až si také koupím tulipány, ty tvé žíhané vypadají parádně. A pilea na kmínku…, pecka.
  Přeji fajn večer. D.

 2. My odvánocovali na etapy. Nejdřív vánoční ubrus, pak stromeček a jmelí a dneska vázy s chvojím. Takže teď mám komplet oddekorováno (zbyl svíce na čajovku a minivánoční hvězda, kterou jsem dostala po Vánocích, takže mi ještě nezhynula jako obvykle) a asi bych měla něco vymyslet. Inspirovala jsi mne možná tulipány – uvidím, jestli padnu na nějaké pěkné.
  Jo – a máte to hezké i po odvánocování 😉

  • M.

   Stano, diky, i ja to mela na etapy. Vanocni hvezda mi mimochodem taky nikd ynevydrzi dlouho:-(. M.

 3. Marcelko, děkuji za příjemné fotky od vás! I já už jsem nechala jen ty dekorace, které se dají zařadit mezi zimní, tulipány už taky mám, já přidala borůvčí…
  Manžela lituji, reklamace nejsou příjemné i bez cesty za hranice.
  I tak měj hezký den, Helena

  • M.

   Dekuji, Helelnko, reklamace je v procesu, prijali to, uvidíme. Jsou i horsi věci:-). Hezke dny. M.

 4. Myslela jsem, že už máme taky z Vánoc vše pryč a u Bertíka je ještě nazdobená thuje v květináči :-)) Pileu máš nádhernou. Krásné dny Marci, D.

  • M.

   Ano, na stromečky u deti jsem take pozapomněla a uklízela je az o dost později:-). Hezke dny a diky, Dani. M.

 5. Anonymous

  Marcelko, máte to krásné. Nevíte, kde by se dala sehnat pilea? Moc po ní toužím už dlouho a nevím, kde bych ji mohla koupit. Děkuji Petra

  • M.

   Peto, dekuji. Pileu snad nekdy měli i v Ikee, ale ted nevim. Pokud jezdite nekdy přes MB, dejte vedet, muzu vam mimina darovat:-). M.

 6. Anonymous

  Marci, Tvé bydlení je vždycky krásné, ať je zima nebo léto, ať venku padá listí, nebo prší déšť 🙂 Máš dar i ten strohý “bílo-černý” skandinávský “look” zahřát dekoracemi a doplňky z přírodnin nebo živými rostlinami tak, že je celek útulný a příjemný. To není mnohým, kteří se o to u nás snaží, dáno. Jsi úžasnou inspirací. Hezké dny A.

Leave a Reply