Po Novém roce

Ještě jednou vám děkuji za přízeň v roce loňském a těším se na virtuální “setkání” tady s vámi v roce novém. Jsem opravdu moc zvědavá, co nám přinese.

Dnes vám ukážu pár fotek z jídelny. Měla jsem zde přes Vánoce čerstvé květiny, ale ty jsem už musela dát pryč, takže se tu uvolnilo místo a já toho využila a pár vánočních dekorací jsem dala rovnou pryč. Zbytek uklidím v příštím týdnu.

Vánoce miluju a nejraději mám ten čas před nimi, to chystání a těšení. Tradičně po svátcích už se naopak těším, až většina dekorací zmizí, prostor se uvolní a interiér se tak trochu zhluboka nadechne:-). Světýlka stromku mě asi neomrzí nikdy. Hlavně večer vytváří úžasnou atmosféru. Otočit list a podívat se vpřed mi nedělá problém, protože pro mě vznikne příležitost udělat si to doma zase chvilku jiné, tyhle změny já můžu:-).

Do vázy jsem dala kousek větvičky břízy a zbytky zlatých přízdob z vánoční kytky, na zdi je opět obraz, který byl nějakou dobu na zemi opřený jen tak. Bílý ubrus nahradil zelený a je to:-).

V pondělí mi opět začne distanční výuka. Moc se těším, až už jí nebude třeba, dlouhodobě. Vám šťastné vykročení do pracovního procesu. Ale ještě si užijte víkend:-).

10 Comments

 1. Marcelko, hezká proměna. Já vše nechám alespoň do Tří králů. Chápu tu potřebu uvolnění a nadechnutí.
  Přeji pokud možno hladké pracovní dny, na distanční výuku se už asi netěší nikdo, tak snad to nebude na dlouho.
  Měj se hezky, Helena

 2. Marcelko, pěkná proměna. Já mám taky nejradši to předvánoční zdobení a těšení…ja s výzdobou počkám do Třech králů, ale už se těším až budu volat jaro a nakoupím si jarní cibulky hyacintů a narcisů…Na distanční výuce našich dětí vidím jediné pozitivum a to až budou mít zas hodiny angličtiny, tak budu z povzdálí poslouchat a učit se, jelikož já měla celou školu jen němčinu a za poslední dobu jsem se s nimi toho moc naučila, tak aspoň nějaké+.

  • M.

   Hani, moc dekuji. A to musi byt ucitelka aj sikovna, kdyz se neco nauci cela rodina:-), ono to jde pres ten pocitac o neco hur, rekla bych:-). Hezky vecer. M.

 3. Marcel, krásná proměna. Já si stromeček užívám, co to jde. Určitě u nás bude do příštího víkendu, možná i o týden déle, pokud se nebude sypat. A pak už se začnu pomalu těšit na jaro.
  Doufám, že distanční výuka nebude i v novém roce dlouho trvat. Myslím, že to většině dětí nevyhovuje. A asi i většině rodičů. Máte všichni můj obdiv.
  Přeji hezký víkend. D.

  • M.

   Daso, nedivim se, stromecek je skvela kulisa, navic kdyz je venku snih, coz u nas nehrozi. Moc dekuji. Hezke dny. M.

 4. My necháváme “Vánoce” obvykle do Tří králů, resp. prvníko víkendu po nich.
  Ta bílá váza je zajímavá, stejně jako suchá aranž v ní. A máš to krásně nafocené.
  Měj se v novém roce fajn.

  • M.

   Ano, vetsina tu do Tri kralu take zustane, ale tady uz jsem nejak chtela:-). Dekuji moc. Pekny vecer. M.

 5. Máme opravdu štěstí na vynikající paní učitelku…no je pravda, že já do sebe vše saju jako houba a nechci se chlubit, ale celá školní léta jsem měla vyznamenání…ikdyž dnes je mi k ničemu, když sekám písmo a zvěčnuju nebožtíky:-D další věc, co by do mě nikdo neřekl…ale to se tak stane, když si žena najde kameníka:-D no alespoň k něčemu mi byla deskriptiva a geometrie na stavebce:-D

  • M.

   No tak to je skvele, pani ucitelka i schopnost vse nasat jako houba:-). Clovek kolikrat zasne, co vse v sobe objevi, no hlavne ze to bavi:-). M.

Leave a Reply