Pekla jsem…

… z celozrnného listového těsta. Ani jsem netušila, že existuje, až jsem ho minulý týden náhodně objevila. Tak proč ho nezkusit. Vím, je to polotovar, ale já se toho listového doma nějak bojím. Tohle prostě chutná. Podobně to mám s knedlíkama. Po pár neúspěšných pokusech je raději kupuji.

Navíc je to rychlé a to se mi také často hodí. Během chvilky hotovo. Opět jsem pekla koláčky s malinami, o těch jsem se tu již zmiňovala. Jenže maliny v průběhu došly, tak co se zbylým těstem. Nedávno babička dělala buchty, výborné, a když jsem se jí zeptala na ta jablečná povidla, řekla, že použila zbytek přesnídávky. Já kupuji z DM Alnatura 100% jablečnou. Je poctivá a výborná. Tu jsem doma právě  měla, takže v některých koláčcích byla i ona. Byla to opravdová mňamka, vřele doporučuji! Celozrnné těsto bylo výborné. Věřím, že i těm, co běžně celozrnné nemusí, by chutnalo.

 

 

 

 

O víkendu jsem z něj dělala slanou variantu, tyčinky se solí, kmínem a sýrem. To my máme rádi, vždy zmizí raz dva. Dělala jsem také šlehačkovou bábovku podle Danky z 3+1. I o té jsem tu už psala.

 

 

 

Tak to bylo něco z pečení doby nedávné.

Mějte se.

18 Comments

 1. Marcelka prekrásne nafotené ako vždy, poobzerám sa tu po obchodoch, či sa aj u nás nedá zohnať celozrnné cesto, zatiaľ som ho nevidela nikde, ale urobila si mi chuť hlavne ten slaný variant. Príjemné sviatky

 2. Hurá konečne komentár prešiel, snáť 20 krát som sa pokúšala inokedy (dnes na prvý krát). Vždy mi vypísalo že chyba, nedá sa doručiť. Tak ešte raz Marcelka príjemné sviatky prajem.

  • M.

   Zitu, to me moc a moc mrzi. Vim, psala jsi to jiz opakovane. Netusim ani trochu, kde by mohl byt problem, dekuji za trpelivost!!! Pekny den. M.

 3. Ta bábovka je opravdu skvělá, že? Díky, díky Marci 😉 Šátečky jsem kdysi dělávala s tvarohem a tyčinky na slano, ty už jsem neměla roky. Krásný den D.

 4. Nina K.

  Dobrý den Marcelko, teda vy nám děláte chutě! Také listové těsto kupuji, chlazené, ne mražené a myslím si, že je to vpohodě, nemám vyýčitky že bych koupila něco špatného. Celozrnné jsem tedy ještě neviděla. S malinami to muselo být výborné, mám od babičky domácí malinovou marmeládu (spíše jen pomačkane maliny s cukrem) tak to by do toho možná šlo, co myslíte? Děkuji a přeji pěkný večer. Zdraví Nina
  PS: Chodím číst stále vaše milé příspěvky, jen teď nemám díky dětem prostor ani na ten krátký komenář, tak s Vámi mluvím tak v duchu telepaticky pokaždé když dočtu.. 😀 Díky za vaše pěkné články, které mě tak příjemné vytrhnout z všedního dne!!

  • M.

   Nino, zdravim, naprosto chápu, ze deti jsou prednejsi, tak to ma byt! A dekuji za telepaticke rozpravy se mnou:-). Ja napsala mrazene? Tak to jsem napsala spatne, take kupuji chlazene! S malinovou marmeládou budou urcite vyborne, jen se obavam, ze bude mit tendenci vytekat:-(. Mejte se krasne:-). M.

 5. Lískové těsto taky kupuju, obvykle navíc to rozválené, co se jen rozroluje. Celozrnné neznám, ještě jsem na něj nikde nenarazila. Nafocené to máš zas nádherně (viš co jsem psala tuhle o placatém kameni… :-)), navíc s krásnými kytičkami.
  Mimochodem – zdá se mi to nebo máš nějakou menší velikost bábovkové formy?
  Hezký večer

  • M.

   Celozrnne mam z Billy, dekuji a hezke dny:-). M.
   Forma je klasicka, jen testa asi o něco méně.

 6. Domácí listové těsto je taková moje nesplněná výzva. Takže ho také kupuji. Na celozrnné jsem ale dosud nikde nenarazila. Tak snad se taky zadaří…
  Henrieta

 7. Já jsem u nás zatím celozrnné listové těsto neviděla, ale kdybych ho někde objevila, určitě bych ho taky vyzkoušela. Fotky vypadají lákavě 🙂 K.

Leave a Reply