Pečení I

Hezkou třetí adventní neděli.

V týdnu jsem byla doma s Barunkou a čas jsem využila k pečení. Ale taky jsme si hrály a užívaly si. Barunce nebylo až tak zle, ale měla pupínky, které ji do kolektivu nepustily, takže nálada byla dobrá.

Je znát, že je zase o rok starší. Máme už několik druhů cukroví, dokonce opakovaně, protože její oblíbené vanilkové rohlíčky mizí přímo bleskově, a Baru asistuje a pomáhá naprosto plnohodnotně. Dokonce mi omyla všechny formičky a vykrajovátka! To mě moc nebaví, tak jsem jí byla vděčná.

Rohlíčky mám letos podle receptu Iny z blogu Garden and kitchen. Sleduji ji na IG a věřím, neznáte-li ji, že zaujme i vás. Je velikou inspirací v pečení i vaření.

Z bílků jsem udělala opakovaně dort Pavlova, který děti milují.

…tady ještě perníčky…
…obvykle je polevou nezdobím, ale když jsem sledovala na IG ty nádherně dekorované výrobky, chtěla jsem je taky a jak vidíte, nedopadlo to:-), opět jsem se přesvědčila, že na to já nemám, takže další várka už je čistá:-)…
…smekám před všemi, kteří jsou schopni vykouzlit ty titěrné vzory…

Ještě jsem napekla další druhy, které ale musím nafotit a ty jsou pro mě nové, nebo alespoň ne tak časté. Snad brzy ukážu.

Mějte se krásně adventně.

10 Comments

 1. Já perníčky zdobím, přestože do uměleckých děl to má sakra daleko. A to tvoje zdobení je myslím docela OK – bílá poleva na tmavých perníčcích vypadá dobře, i když člověk nevytváří bůhví jaké krajkové vzory ;-).
  A máš to krásně nafocené
  Hezký večer

 2. Marcelko, jste fakt holky šikovné!
  Chválím i perníčky!!! U nás zdobí Terka, když tedy má čas a přijede… Letos to nevyšlo, zmohla jsem se na zdobení puntíčky, to mi celkem jde :o)
  Měj hezký den, Helena

 3. Z těch fotek jde taak krásná atmosféra! 🙂 Jinak já mám s perníčky ten problém, že zdobení se sice celkem daří, ale ta cukrová poleva mi hrozně nechutná, tudíž taky nezdobím 😀 A s dcerou to mám podobně – letos už je plnohodnotným parťákem a moc ji to baví, takže byť cukroví prakticky nejím (těším se hlavně na máminu vánočku a štrůdl), tak peču jen pro ten krásný čas s Madlou. Hezký vstup do čtvrtého adventního týdne přeju!

  • M.

   Ano, ja tu cukrovou polevu taky extra nemusim, ale zase to hezky vypada, když to někdo umi:-). Uzivejte adventu spolecne krasne dal. M.

 4. Marcelko, rohlíčky jsou moc povedené. Už dlouho jsem je nepekla a když je vidím u Tebe, kouknu na recept a možná dávku letos upeču. :o)
  A Pavlovu peču jen v létě, tu bych si dala hned.
  Přeji krásné dny. D.

Leave a Reply