Oslava

Dnes jsme měli mít rodinnou oslavu našeho Honzíka, ale okolnosti tomu chtěly jinak. Viróza mě odstavila a já byla nucena vše odsunout.

Bylo mi líto Honzíka, protože narozeninový den jsem si pro něj představovala úplně jinak, i když on si nestěžoval, ale my mu to vynahradíme. Navíc si děti včera odvezla babička s dědou, což je vlastně taky takový prima dárek.

Mám tu pár fotek z oslavy, která proběhla již před týdnem – oslava s dětmi. Pořádáme ji každoročně, téměř vždy ve velkých vedrech, i letos tomu nebylo jinak.

Dort jsem dělala tentokrát já. Klasický piškot a uvnitř pařížská šlehačka, meruňková marmeláda, maliny, navrchu krém ze šlehačky a mascarpone. Moc nám chutnal.

Výzdoba nebyla nijak veliká. Koupila jsem nové lampióny a ty zavěsila na strom, večer jsme je rozsvítili. Udělala jsem něco jako girlandu z barevných fáborků a to je vše:-).

 

 

Novinkou je barel na vodu. Dlouho jsem se k jeho koupi odhodlávala, až jsem tak učinila. Strašně praktická věc, kdy si každý doplňuje pití dle své potřeby, protože při větším počtu lidí jsou džbány málo, pořád lítáte pro vodu.

 

 

Děti si to užily, bylo jich tu sedm, zabavily se samy, hrály hry jako chodí pešek okolo, zlatá brána a další, a mně to připomnělo mé dětství, kdy tato zábava byla běžná, ale nyní ji tak často nevidíte. Myslím, že i my dospěláci jsme se hezky pobavili. Domů nás vyhnal silný vítr až za tmy.

 

 

 

 

 

Mějte bezva víkend.

 

10 Comments

 1. Dort vypadá náramně, oslavenec spokojeně – určitě jste si oslavu moc užili.
  Barel jsem teď viděla u sousedky na chatě, kde nám z kohoutku teče jen užitková voda a pro pitnou jezdíme. Až vymyslím, kam ho postavit, tak o jeho koupi vážně pouvažuju.
  Užij si dny bez dětí a brzo se uzdrav

  • M.

   Dekuji, Stano, barel musí byt na okraji stolu nebo neceho, nebo podlozeny a vyvyseny, to je pravda, urcite to vymyslis:-). Pekny den. M.

 2. Marci, Honzík měl krásnou dětskou oslavu 🙂 A já jsem si u tvého příspěvku zavzpomínala na dětské hry 🙂 K.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )