Opět sladké

Je jasné, že jsme poslední dny poměrně často jedli jahody a pokrmy  z nich, když už jsme si jich domů dovezli na kila. Jak jinak než sladké:-).

Udělala jsem klasické jahodové knedlíky. Mám k nim ráda zakysanou smetanu.

DSC_0008_5

 

Došlo i na další klasiku – jahodový dort s tvarohovým krémem a se želé. Ani se nepamatuji, zda jsem ho už někdy dělala. Pokud ano, tak hodně dávno. Velmi často dělává podobný má mamka. Té se ale určitě nestává, aby se v želé potulovaly kousky tvarohového krému:-(. Jak se to stalo, nevím, ale chutnal.

DSC_0017_4

 

DSC_0028_4

 

DSC_0035_3

 

DSC_0040_3

A do třetice novinka, která ale chutnala ve finále jen mně. A já si říkala, jakou dobrotu to těm mým miláčkům připravím. Jo, jahodový přeliv to jo, ale spodní část Panna cotty ne. Slovy manžela: taková divná hmota. No on není pudinkový typ apod., to vím, toto je ale jiné, přesto prý už ne:-).

Ještě že jsem si udělala fotky, protože už asi pravděpodobně dělat nebudu. Recept mám z Kopečku. Já mám ale jahodovou verzi:-).

DSC_0047_3

 

DSC_0055_3

 

Poslední jahodový “výrobek” je koktejl – mléko, jahody a med do mixéru, hotovo. Ten mi snad naposledy taky dělávala mamka, bylo na čase:-).

DSC_0067_4

 

DSC_0066_4

A jaký je váš oblíbený jahodový recept?

Posílám pozdravy.

podpis_V1

 

12 Comments

 1. Knedlíky vypadají v pohodě 😉 A dort se mi líbí hodně, takový jsem ještě nedělala,nedařilo se mi kdysi s želatinou, tak ji vynechávám. A manžela chápu ,panna cota mě taky neoslovila 🙁 Ale nejraději mám pomačkané jahody s cukrem a mlékem – vzpomínka na dětství 🙂 O jahodách se píše samo 😀

  • M.

   Ano, zele asi neni takova veda, kdyz jsem to zvladla i ja:-), a jasny – pomackane jahody sice uz nedelam, ale jako mali jsem je taky jedli:-). M.

 2. U mně vede jahodová marmeláda, tvarohové noky, pirohy s jahodami a koktejl, jen do něj dávám ještě kousek tvarohu:-) nebo zobeme jahody jen tak 🙂 L.

 3. Já ještě letos z jahod nic neuvařila (když nepočítám ovesnou akši, na kterou jsem si pár zbylých nakrájela) – ještě pořád se nemůžeme nabažit toho jíst je jen tak (manžel tedy s cukrem). A to už jsme jich spořádali snad 5 kilo, možná víc…
  Mimochodem .- máš krásnou mističku a tácek, moc se mí líbí. A na dort už jsi využila blešákový úlovek, že? Nebo se pletu?

  • M.

   Stani, tento podnos je vetsi, na cely dort, ikeacky, blesakovy je pidi:-)Ano, prave dnes jsem natrhala cerstve jahody u nas, sladoucke, jeste teple od slunicka, ty jsou proste nej:-). Diky. M.

Leave a Reply