Od všeho trochu

Dnes vám ukážu pár spolu nesouvisejících obrázků od nás, takový pestrý příspěvek.

První je výhled z okna kuchyně, kde teď doslova září javor červený. Podle názvu bychom čekali podzimní barvu listů červenou, zatím jde ale více do žluta. Každým rokem červených listů přibývá, nicméně ty žluté mívají silnou převahu.

dsc_0736

Tady máme houbovou úrodu přímo na trávníku. Pravidelně na nás touto dobou vykukují. Hlavně pro Barču atrakce:-).

dsc_0585

 

dsc_0589

 

dsc_0586

 

dsc_0587

Barunka bude asi po mně. Mluvíme-li o chuti měnit, dekorovat, zdobit. Nezřídka se stane, že nacházím předělávky mnou nadekorovaných míst v domě. Třeba tady: svíčku mi vyzdobila kaštany. Pravda, ona vlastně ta částečně vyhořelá svíčka vypadá tak trochu jako mistička:-).

dsc_0699

A další její zálibou je přesouvat kahánky – čajovky. Kde skončila tato, doteď netuším.

dsc_0707

Kéž by tak měla ráda pořádek. Tam zatím pokulhává, nejen za mnou, ale i za synem. Ten už byl ve třech letech zvyklý hračky po sobě uklízet, stejně tak odnášet jídlo ze stolu apod. Baru se tomu velmi často snaží vyhnout. Pozoruji menší změny k lepšímu po nástupu do školky, uvidíme:-).

Moc se mi líbí, když svíčky přetékají a vytváří na svícnech takové voskové vodopády. Jeden malý už tu vzniká:

dsc_0705

No a tyhle kuličky mě prostě fascinují, ta nádherná červená barva. Jen si nemůžu vzpomenout na název keře, kde jsem je natrhala.

dsc_0572

A na závěr zřejmě poslední kytičky, které jsem vázala na oslavu synovce sestře a jejich babičce. Tohle mi bude přes zimu chybět –  možnost vyběhnout a natrhat si čerstvé květiny. Ale zase bude něco jiného příjemného, třeba Vánoce:-). Tady alespoň jedna pro vás:

dsc_0663

Tak mějte hezký a příjemně pestrý den.

podpis_V1

 

18 Comments

 1. Výhled z okna máš parádní. Barunka krásně dekoruje 🙂 je v tom vidět ta dětská nevinnost. Bertík je u toho, když mi něco takto nadekoruje náležitě pyšný a spokojený. Kytička je krásná a začínám ve vzduchu cítit vánoční atmosféru, možná tím počasím, ale přemýšlím, že už dám venkovní světýlka do truhlíků 🙂 Hezký, zatím podzimní den 😉

  • M.

   Juuu, ty mas naladu uz vanocni:-), ja zatim nijak zvlast a to jsem si myslela, ze jsem maxi nadsenec:-). Barca mi zdobi tak, ze o tom nevim a nachazim az pote:-). Bertik musi byt moc hodny chlapecek. Prima den. M.

 2. Martina Puchingerová

  Dobré ráno, díky za kytičku, po ránu potěší. Strom je překrásný právě tím, že není jen červený. Jak si to umí ta příroda zařídit,že? Jinak malá bude zřejmě dekoratérka po mamince, to je evidentní. A ty houbičky mi dostaly! Jsou tam jak rodinka trpaslíčků, kteří na vás všechny dohlíží. Mějte prima den.

  • M.

   Marti, dekuji moc, uvidime, co z ni bude, zatim je to vetsi treperenda, nez jeji maminka jako mala byvala:-). Ano, strom ma pestrou skalu barev, radi koukame z okna:-). Pekny den. M.

 3. Jiřina

  Dobré ráno, tak ty houby vám upřímně závidím, je to hnojník a mladé plodnice se dají jíst. Nám u domu rostl, tak před pěti lety a pak se vytratil, škoda, stačilo ráno vyběhnout a udělat si na cibulce smaženici, ach jo:-). Přeji krásný den. Jiřina

  • M.

   JIrinko, dekuji, ja myslela, jaka je to prasivka:-). Houby nejim zadne, takze bych se klidne podelila:-). Zdravim. M.

 4. Moc pěkné fotky, ta kytička je prostě nádherná 🙂 A přeji hodně štěstí s hledáním čajovky 😀 Hlavně, když nehoří 😉

  • M.

   Zuzko, moc dekuji. Jendou jsme k ohni nemeli tak daleko, kdyz si Baru vzala sirky, skrtla a vyslo ji to. Od te doby jsou schovane. Radsi:-). Hezky den. M.

 5. Ty barevné stromy – ať do žluta nebo do červena – jsou jeden z důvodů, proč mám ráda podzim a odpouštím mu i současné plískanice…

Leave a Reply