Od nás

I doma se pomalu chystá podzim, co se dekorací týče, i když  venku jsou ještě letní teploty a sluníčko. Takové září je nej.

V letošním roce mám zatím úterky volné a je to tedy den, kdy řeším resty, velebím domácnost a plánuju doktory apod. Ta pauza je prostě fajn a věřím, že by jeden volný den uvítal každý.

Pravda, zatím je to spíš půlden. Barunka se se školkou špatně sžívá, přestože v minulosti problémy nikdy neměla. Jde o takové to “bolí mě bříško”. Něž jsme přišli na to, že půjde zřejmě o nějakou psychickou záležitost, chvíli to trvalo a my dokonce vyrazili na pohotovost, kde se ale Barča okamžitě tvářila čile a zdravě. Prostě v momentě, kdy se jí stýská nebo nechce do školky, “bolí ji  bříško”.  Má asi herecké sklony, tváří se opravdu důvěryhodně. Doufám, že je to jen období a že brzy přejde.

Doma bojuji s broučky. Vyházela jsem kdeco a jsem ráda, že je ve skříních s jídlem uklizeno. Nejsme ten typ, co by měl doma kdovíjaké zásoby, naštěstí. Ale vzala jsem to z gruntu, rozmontovala pojezdy výsuvných polic a smejčila i tam. Vše zlé je pro něco dobré, ale ať už se nevrací!!! Vidím teď brouka za každým smítkem. Nakoplo mě to uklidit každé úterý nějaký šuplík nebo přihrádku, která už dlouho netknutě čeká na úklid. Snad mi to vydrží.

U nás teď takto: s dýněmi i větvičkami japonského javoru, který se už pěkně zbarvuje. A taky trochu té hořčicové…pro změnu.

 

 

 

 

 

 

 

Pěkný den/večer.

10 Comments

 1. Ten japonský javor vypadá moc pěkně. Naopak malé dýně nemám moc v oblibě, vlastně ani nevím proč. Takže i ikdyž je včera na trhu prodávali, tak jsem je nekoupila. Já zatím dala do vázy svazek makovic a později je vystřídá šípek, případně hloh – to jsou pro mne nejoblíbenější pozdimní dekorace – líbí se mi ten červen akcent.
  Držím palce, ať se Barunka se školkou rychle sžije.

  • M.

   Stano, vypada to u vas hezky , uz jsem koukala. Ja dyne mam rada, jak které, radeji bych hladke bile, ale ty nemam. Hezkou nedeli. M.

 2. Marcel, opět vše krásně nazdobené i nafocené. Já s podzimem ještě vyčkávám, ale vřes jsem si už dnes koupila. :o)
  Přeji krásný víkend. D.

  • M.

   Sice je teplo, ale uz je ten blizici se podzim tak nejak citit ve vzduchu:-). Dekuji, Daso. M.

 3. Veronika P.

  Marci, bolení bříška jsme loni prožívali taky a trvalo to dost dlouho, táhlo se to skoro celou zimu a i mi docela trvalo, než jsem tomu přišla na kloub. Dnes si myslím, že dcera špatně snášela spaní ve školce, byla to chvíle, kdy se jí po mně prostě začalo stýskat. Naštěstí jsem doma a můžu ji vyzvedávat po o. Ale nevím, jak bych to vyřešila, kdybych chodila do práce… Snad brzy najdete řešení schůdné pro všechny, držím palce a hezký podzim ;-)…
  V.

 4. U nás sice není bolení bříška, ale taky to není ono. Jde tam, protože musí, ne proto, že se těší 🙁 Tak ať se nám to všem brzy obrátí k lepšímu. Hezkou neděli Marci, D.

 5. Helena

  Marcelko, přeji brzo uzdravené bříško a tobě klidná úterý!
  Moc hezky naladěno na podzim!
  Přeji příjemný víkend, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )