Oběd v Jestřebí

Dnes se vracím k restauraci, kterou jsme včera navštívili po klouzání na Macháči. Jde o restauraci v nedalekém Jestřebí – Restaurace “Pod Habsteinem”. Byli jsme tu prvně a určitě ne naposledy. Vkusné prostředí, milá obsluha, vynikající jídlo z kvalitních surovin. Třeba colu a jiné průmyslové pití zde nenajdete, jen domácí limonády. Stejně jako steak dobře vypečený vám neudělají, maximálně medium, protože by to bylo barbarství – dle slov v jídelním lístku:-). Pro děti tu mají dětský koutek, takže pro nás ideální místo.

 

Koukněte na interiér.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dali jsme si špenátovou polévku. Tu jsem nafotit nestihla, musím se do toho “fotícího” režimu zase dostat. Byla naprosto vynikající. I náš syn, který špenát nemusí, si ji dal. Děti pak měli klasiku – kuřecí řízečky, my s manželem hovězí líčka. Výborné, skvělé!!! K pití děti domácí malinovku, také moc chutná, sladká, ale ne příliš. Já si dala jasmínový sypaný čaj, který tu podávají nezvykle v poháru. Miluji tento čaj a i zde byl lahodnýýý, kvalitní.

 

 

 

Jedinou nevýhodou jídla bylo množství. Porce byly enormní! Až mi bylo líto tolik jídla vracet, ale já už opravdu nemohla. Dezert jsme tím pádem vynechali.  Kdyby byla porce třetinová, určitě i cena by byla příjemnější, ale hlavně bychom ochutnali i něco sladkého. A také trochu tepleji tam mohlo být. Jde o veliký prostor otevřený do stropu a vytopit jej není určitě snadné. Navíc my dorazili chvíli po otevírače,  třeba by tam později odpoledne bylo tepleji, ale i tak bych uvítala trochu vyšší teplotu.

Pohled zvenčí:

 

 

Kafe jsme si tedy dali až doma a v tu chvíli volala mamka, že ji pouští z nemocnice. Lepší závěr výletu jsme  si nemohli přát.

Fajn neděle to byla.

Pěkný den.

18 Comments

 1. Veľmi príjemná reštaurácia s výborným jedálnym lístkom. Aj keď nebolo všetko na 100% určite ste si užili pekný deň. Marcelka, Tvoje fotky by mohla reštaurácia kľudne dať do katalógu na svoju propagáciu , verím, že by sa im enormne zvýšila návštevnosť :-).

 2. Taková nádhera! Zvenčí přesně můj styl a uvnitř ta lampa je láska na první pohled. Zastavila jsem se u svíček s voskem a sudem. To je úžasný nápad, moc se mi to líbí.
  Je vidět, že se fotící režim navrátil v plné síle, fotky jsou moc povedené.

  • M.

   Dekuji, Marti, no uplne stopro rezim zatím nemam, ale lepsim se:-). Ten svickovy vodopad se nedal prehlednout:-). M.

 3. Marcelko, poprvé jsme byli v této restauraci loni v létě a moc se nám tam líbilo.Děkuji za připomenutí Tvými krásnými fotkami.Jako vzpomínku mám doma tři větvičky bavlníku, které mi kamarádky koupily v obchůdku naproti restauraci.
  Užívejte prázdninový týden.
  Jana

  • M.

   Jani, tam naproti me to lakalo, ale nezasli jsme tam, ais jsem mela:-). Dekuji a hezke dny. M.

 4. Marcelko, restaurace je opravdu nádherná a vkusně zařízená. Nevím, na co koukat dřív, i z venku je to úžasná podívaná. Těch věciček všude …
  Přeji pohodový týden. D.

 5. Myslela jsem, že to bude restaurace, kde jsme jednou chtěli zakotvit na oběd, ale evidentně jsou v J. restaruace dvě (ta, co jsem myslela, byla menší – v takové staré chalupě)
  Vypadá to jako příjemná restaurace, byť na mne je tam těch dekorací a ozdůbek už trochu moc. Ale některé jsou zajímavé a za režné zdivo odpustím skoro vše – moc se mi líbí.
  Taky nejsem příznivec velkých porcí, i když já to mám snažší v tom, že jsem nepolévková, takže místo na moučník obvykle zbude. Ale jídelní lístek vypadá zajímavě.
  Jen k tomu jasmínovému čaji – přijde mi zbytečné ho podávat s citronem, protože pokud si ho tam člověk dá, tak do značné míry předluče jasmínové aroma, což je škoda. A čaj (zvlášť čaj voňavý) podle mne patří do šálku a ne do sklenice na nožce;-).

  • M.

   Stano, myslim, ze ta druha restaurace, o které pises, je hned naproti. Takovy roubeny statek, vypadal moc dobře a byl tam i kramek s keramikou a květinami, ale nesli jsme tam. Pravda, i ja jsem zvykla na caje vice v hrnku:-). Hezky vecer. M.

 6. Skvělých tipů na dobré restaurace není nikdy dost. A tady to vážně vypadá skvěle. Jak prostředí, tak menu. Špenátovku bych si dala taky a klidně i ta líčka:-).
  Henrieta

  • M.

   Souhlasim, Henriet, take jsem rada za každý dobry tip na fajn restauraci:-). Hezky vecer. M.

 7. Helena

  Marcelko, děkuji za typ. Ta líčka vypadají opravdu skvěle a hned jsem si řekla – to je tedy porce!!!
  Posílám pozdravy, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )