O prázdninách u nás

Tak nám to s těmi jarními prázdninami zatím moc nevychází. Půlka za námi, nepodnikli jsme vůbec nic, je štěstí, když se nám podaří vyrazit alespoň na chvilku ven a nezmoknout. Dnes to tedy vypadalo o poznání lépe, to ano.

V sobotu ráno se Baru probudila, drbala a drbala se, takže ano, dostali jsme nadílku vší. První zkušenost, hrozná panika, tedy nejdříve ne, protože jsem si myslela, že umyju hlavu, vyčešu a bude to ok. Až mi na IG hojně komentující lidé řekli, že je to akce na víc dní. To mě tedy vůbec nepotěšilo. Nu což. Pustili jsme se do práce – nejen v oblasti vlasů, ale i všude kolem doma, tak trochu jarní úklid.

Zdá se, že jsem si fakt dala záležet a teď už jsem v hledání vešek neúspěšná, tak snad…!!! Ještě čekám, zda se neusadily třeba u mě:-).

Proč to sem ale píšu. Sešly se mi na Instagramu rady, za které jsem byla ráda. Třeba by někdy mohly pomoci i některým z vás, i když vám to samozřejmě nepřeju:-).

– já pochopitelně udělala to nejsnazší, zajela do lékárny a koupila Barče speciální šampón, v balení byl i vyčesávací hřebínek. Pokud budete kupovat balení bez něj, určitě myslete i na hřebínek. Bez toho to nejde – podle mě.
– tea tree olej – zaznělo asi nejčastěji – mazat i preventivně, zejména kolem uší
– preventivní směsi na mytí vlasů – šampón smíchat s kapkami přírodních olejíčků – já míchala geranium a tea tree, ale můžete třeba i levanduli a další, omýt klasicky hlavu
– zazněly i dvě varianty zábalu – 1. slivovice a olej, 2. Alpa (francovka) a olej – smíchat, dát na hlavu pod igelit, do ručníku, nechat působit, poté klasicky smýt. To jsem udělala. Nechala jsem působit asi 30 minut. Tuto variantu mi radili i ve druhé lékárně – Kosmonosy u zámku, kde si míchají svůj preparát. Jsou tu vyhlášení, proto jsem tam hned po víkendu zajela. To už se mi ale Baru zdála čistá, takže jsem dosud nepoužila.
– a samozřejmě hlídat, vyčesávat a vyčesávat

Tak co, už se drbete?:-) No téma to není příjemné, uznávám.

Tak alespoň na fotkách jaro v podobě osázené (původně) lucerny cibulovinami a mechem, pokud jste došli až sem.

Jsme doma zalezlí, je na to čas. Prostě to tak asi mělo být.

Mějte pěkné dny.

12 Comments

 1. Anonymous

  Dobrý večer Marcelko,
  na Váš článek jsem narazila náhodou a co se týká, těch potvůrek ve vlasech, tak za nás jen
  tohle Arpalit neo. Je to 100%, účinnost . Jo je to psí šampon, ale opravdu kvalitní a vnučky s potvůrkami přišli jeden den domů. Snacha šla okamžitě pro šampon , vlasy umyla oběma vnučkám odpoledne a začala vyčesávat (6-4roků vnučky). Večer opět umyla vlasy a obě holčičky už byly čisté a ráno šli do školy a školky. Obě mají vlasy dlouhé , takže byla i obava, jestli se nebudou muset ostříhat.
  Užijte si zbytek prázdnin s dětma. S pozdrave Laďka

  • M.

   Mila Ladko, dekuji moc za zkusenosti. My zatím dobry, tukam, ale jsem rada, ze kdyby něco, mam tu další variantu boje s temi potvůrkami. Mejte se krasne. M.

 2. Marcelko, tvoje fotky mi připomněly, že jsem si pořád ješě nekoupila ten hyacint. Asi bude dřív po sezóně.
  A držím palce, ať se vám už vši vyhýbají.

 3. Marcelko, osázená lucerna je úžasná!
  Vešky už méně – dobře si pamatuji, když je Adam před léty přinesl ze školky. Šampony, deratizace domu a za měsíc tu byly znovu… prostě děs, já i Terka jsme měly dlouhé vlasy…
  Hrůza byla, že na speciální šampony byly vešky rychle rezistentní… Utekl nějaký čas, doufám, že teď už to je jiný!
  Přeji hezký zbytek prázdnin nebo starostí…
  Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, ty dlouhodobejsi boje s veskami me prave desi, psala to vice lidi:-(. M.

 4. Mám ráda, když jsme doma zalezlí jen tak 😉 Hezké dny Marci a díky za typy, těchhle rad není nikdy dost 😉 D.

  • M.

   Rado se stalo, Dani, jen preju, at vas to nikdy nepotka. Taky jsem rada zalezla, ale klidne bych snesla i trochu vic akce o prázdninách:-). Asi to tak mělo byt. Mej se. M.

 5. Romana

  Zdravím Marcelko, tak já taky přispěji troškou do mlýna, na vši je výborná žehlička na vlasy, umýt vlasy, vysušit fénem a žehličkou přejet poctivě každý vlas od pokožky dolů. Hnídy se spálí a vy jen hřebínkem vše vyčešete. Opakovat ještě druhý den. Nemohou se tak rozmnožiž. No, a taky vyprat povlečení, deky, plyšáky atd. To je ta nejhorší práce 🙂 Tak snad se vám vešky vyhnou po tom všem 🙂

  • M.

   Romco, moc dekuji, ano, i zehlicka uz zazněla na IG, take jsem ji použila:-). Zatím se drzime, hlidam to, doufam, ze bude pokoj:-). Pekny vecer M.

 6. Anonymous

  Marcelka, verím, že boj s potvorkami ste vyhrali a bude pokoj. Ten vysadený svietnik je úžasný. Andrea

Leave a Reply