Mýdlařím

Nastává doba, kdy mýdla půjdou nejvíce na odbyt, takže jsem se do nich zase pustila.

Mýdlo s esencí santalové dřevo:

 

Mýdlo, kde jsem se pokusila o jakýsi mramorový efekt pomocí aktivního černého uhlí a ovoněla jsem ho směsí éterických olejů ZIMNÍ VEČER pro sváteční pocit a dobrou náladu, dodala jsem i pár kapek ylang ylang a červený jíl.

 

Mám i menší dávku levandulového, to je tak trochu peelingové, protože jsem do něj nasekala květy levandule z naší zahrady.

 

Zatím poslední je obarveno aktivním uhlím a obsahuje vůni orchideje a vanilky.

 

 

Mnozí se výroby bojí. Ano, pracujete s hydroxidem, ale příprava není tak složitá. Nebaví mě to čekání, až oleje i roztok hydroxidu vychladnou:-). Naopak jsem napjatá, jak moc se krabice s mýdlem zahřeje, zda proběhne gelová fáze a co z toho nakonec bude. Já jsem totiž trochu takový kaskadér: snažím se poměry olejů a ingrediencí dodržovat, ale nejsem puntičkář a moc mi to nejde:-), takže výsledek je vždy nejistý:-). Ty poměry jsou dle mého názoru na tom všem nejsložitější. Ale u dvou mýdel jsem posledně zapomněla přidat jeden druh oleje, přehlédla jsem ho (nemám těch přešlapů poslední dobou moc?), a mýdla stejně vyšla krásně.

A kdo by se do toho třeba rád pustil, koukněte sem. Zde najdete opravdu mnoho a mnoho cenných informací včetně receptů nejen na mýdla, ale na domácí kosmetiku vůbec.

Pěkný den.

12 Comments

 1. Anonymous

  Krásná voňavá nádhera. Ten, kdo bude obdarovaný, bude mít úžasný dárek. Pa pa M.

 2. Nene, pouštět se do výroby mýdel nebudu :-)) Líbí se mi tvá obchodní značka vyražená na mýdlech, fakt skvělé. Hezký večer Marci, D.

  • M.

   Chapu, Dani:-), “obchodni znacka” to zni dobře:-), jsem takovy Pat a Mat:-), moc dekuji, pekny vecer. M.

 3. Máš krásná mýdla. A i jsi je krásně naaranžovala a vyfotila. Do tohohle jsem se zatím nepustila a vlastně nevím, jestli mne to láká. Asi mi stačí se jen kouknout na vydařené cizí výtvory 🙂
  Hezký večer

  • M.

   Dekuji, Stano, ono je to okukovani nekdy pohodlnejsi, to jo, take jsem puvodne jen okukovala:-). Hezky vecer. M.

 4. Helena

  Marcelko, vypadají nádherně, snad taky jednou najdu odvahu.
  Gratuluji k výhře a moc zdravím, Helena

 5. Super! Už jsem se chystala automaticky napsat pochvalu a dotaz, kde najdu něco srozumitelného, podle čeho jednou začít, mě už odrazuje spíš nedostatek místa doma, kuchyň máme mrňavou a tak mě všechny podobné činnosti spíše otravují, protože se pak člověk ani nenají, když si nemá kde jídlo nachystat 😀 Tak uvidíme, jednou ve svém snad budu mít příležitost, pro teď jsem odkázána na hotové hmoty, se kterými se vyřádím taky dobře 🙂
  Každopádně máte mýdla krásná, už si pomalu přeju, abych je mohla ovonět 🙂

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )