Mramor II – 1. část

O docílení mramorového efektu jsem už psala v tomto článku kuk. Dnes trochu jiná metoda.

Před nějakým časem jsem zahlédla na jednom zahraničním blogu tvoření mramoru pomocí speciálního laku ve spreji. Moc mě to zaujalo. Práce s lakem je rychlá a snadná a to se mi samozřejmě líbilo:-).

Jenže jsem ho hned nesehnala. Nakonec jsem na něj narazila v drogerii TETA.

Doma jsem pak našla vše možné, co bych mohla nastříkat a tímto efektem ozdobit. Takže jsem vyzkoušela staré květináče, korkové prostírání, písmena z kartonu…

Je důležité nanést i spodní barvu. Pokud se vám ale spodní odstín líbí, nemusíte. Vzala jsem černý i bílý mramor. Podívejte na některé mé výtvory.

Zbylý obklad:

DSC_0349_1

 

DSC_0346_1

 

DSC_0350_1

 

Květník:

DSC_0472_2

 

DSC_0482_2

 

Karton:

DSC_0388_1

 

DSC_0389_1

 

DSC_0397_1

 

Použití se samozřejmě meze nekladou. Sprej je možné použít na mnoho druhů povrchu: dřevo, kovy, sklo, keramika, porcelán, papír, lepenka, kámen, plasty, polystyrén. A to venku i uvnitř. Toť uvádí výrobce.  Zasychá velmi rychle. Podkladový lak je cítit jeho typickým zápachem po nějakou dobu, mramor efekt ne.
Jen jeden postřeh ode mě: zkuste si to předem nanečisto. Já zjistila, že méně je více a pokud mramor nanesu moc hustě  a z veliké blízkosti, nevypadá to tak dobře.

A co vy? Láká vás mramorování sprejem?

Pokračování příště:-).

Tvoření zdar.

podpis_V1

14 Comments

 1. Krása! Můžu se zeptat, jaký lak jste použila a případně i odkaz na tu metodu? Vůbec si to nějak nedovedu představit.
  Moc děkuji:-)
  Ála

  • M.

   Diky, opravdu jednoduche, zitra bude pokracovani. Vlozim i nazev spreje, musim se juknout v garazi, zkusim najit i instruktazni video. Pekny den. M.

  • M.

   Neuveritelne snadne!!! sprej stoji cca 200,-.Muzes zksuit na ctvrtu, ta nestoji temer nic, ale verim, ze sprej vyuzijes;-). M.

 2. Práve som si povedala, že potrebujem návod……. ale vidím, že už máme sľúbené, takže do zajtra kľudne počkám.

Leave a Reply