Mramor II – 1. část

O docílení mramorového efektu jsem už psala v tomto článku kuk. Dnes trochu jiná metoda.

Před nějakým časem jsem zahlédla na jednom zahraničním blogu tvoření mramoru pomocí speciálního laku ve spreji. Moc mě to zaujalo. Práce s lakem je rychlá a snadná a to se mi samozřejmě líbilo:-).

Jenže jsem ho hned nesehnala. Nakonec jsem na něj narazila v drogerii TETA.

Doma jsem pak našla vše možné, co bych mohla nastříkat a tímto efektem ozdobit. Takže jsem vyzkoušela staré květináče, korkové prostírání, písmena z kartonu…

Je důležité nanést i spodní barvu. Pokud se vám ale spodní odstín líbí, nemusíte. Vzala jsem černý i bílý mramor. Podívejte na některé mé výtvory.

Zbylý obklad:

DSC_0349_1

 

DSC_0346_1

 

DSC_0350_1

 

Květník:

DSC_0472_2

 

DSC_0482_2

 

Karton:

DSC_0388_1

 

DSC_0389_1

 

DSC_0397_1

 

Použití se samozřejmě meze nekladou. Sprej je možné použít na mnoho druhů povrchu: dřevo, kovy, sklo, keramika, porcelán, papír, lepenka, kámen, plasty, polystyrén. A to venku i uvnitř. Toť uvádí výrobce.  Zasychá velmi rychle. Podkladový lak je cítit jeho typickým zápachem po nějakou dobu, mramor efekt ne.
Jen jeden postřeh ode mě: zkuste si to předem nanečisto. Já zjistila, že méně je více a pokud mramor nanesu moc hustě  a z veliké blízkosti, nevypadá to tak dobře.

A co vy? Láká vás mramorování sprejem?

Pokračování příště:-).

Tvoření zdar.

podpis_V1

14 Comments

 1. Krása! Můžu se zeptat, jaký lak jste použila a případně i odkaz na tu metodu? Vůbec si to nějak nedovedu představit.
  Moc děkuji:-)
  Ála

  • M.

   Diky, opravdu jednoduche, zitra bude pokracovani. Vlozim i nazev spreje, musim se juknout v garazi, zkusim najit i instruktazni video. Pekny den. M.

  • M.

   Neuveritelne snadne!!! sprej stoji cca 200,-.Muzes zksuit na ctvrtu, ta nestoji temer nic, ale verim, ze sprej vyuzijes;-). M.

 2. Práve som si povedala, že potrebujem návod……. ale vidím, že už máme sľúbené, takže do zajtra kľudne počkám.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )