Malé DIY aneb maskování skvrny na triku

Nouze mě donutila pustit se do menší úpravny jednoduchého bílého trika, protože mělo na sobě skvrnu, myslím že od nějakého ovoce a já se ho i tak nechtěla vzdát. Nešlo moc nosit bez svrchní vrstvy. A v době nemoci přišel nápad.

Pomocí textilní barvy jsem na triku udělala cákance. Aby to nebylo jen tak, vymyslela jsem tvar kruhu. Na pečící papír jsem obkreslila pokličku vhodného rozměru, vstřihla kolo, umístila do středu trika tak, aby skvrna z něj vykukovala. Tričko jsem vypodložila dalším pečícím papírem, aby barva neprosákla skrz, okolí patřičně zakryla a pak už jen cákala ředěnou barvou tak, aby skvrna zmizela. Po zaschnutí je třeba barvu přežehlit a hotovo. S výsledkem jsem spokojená.

V procesu…
Těsně po, ještě mokré.
Pokus o styling, fakt ty hadry neumím:-). Zlatý vázičky:-).

Taky jste někdy nějak kamuflovali skvrny?

22 Comments

 1. Ivča

  Tak já to měla v negativu. Mázla jsem si černé šaty savem. Takže jsem naopak vzala štětec,savem jsem dělala ovály a cákala kapičky sava. Ve výsledku to vypadalo jako hvězdná obloha s galaxiemi. Že starých šatů byl originální kousek. Ivča

 2. Helena

  Marcelko, povedlo se ti kamuflování i focení! Už jsem dlouho nic maskovat nemusela, když byly děti malé, to bylo prostoru hromada :o)
  Měj hezký den, Helena

 3. Veronika P.

  To je super nápad, vypadá to moc dobře. Klidně bych si takové tričko udělala i bez skvrny ;-)…
  V.

 4. Andrea

  Ja obyčajné biele tričká zbožňujem s dlhým, krátkym rukávom to je jedno. Mám ich celkom dosť a nosím ich aj po dome. Takže keď varím, veru sa stane aj nehoda. Škvrnu na tričku periem niekoľko krát s rôznymi prostriedkami, aby škvrna zmizla. Niekedy sa podarí, niekedy nie. Takže nápad je to super a možno využijem. Pekný deň Marcelka.

  • M.

   Ano, bila je proste hezka, jen nekdy trochu neprakticka. Ja se fleku moc zbavit neumim, jsem trosku lina:-). Tohle me bavilo vic. Hezky den, Andrejko. M.

 5. Anna Javorková

  Marci, skvělý nápad. Vypadá to parádně! Myslím, že si právě svým příspěvkem způsobila, že půlka republiky začne v létě chodit v tričcích s cákanci :-)))

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )