Louka

Na jaře jsme zaseli semínka lučního kvítí. Nejdříve jsme ale museli odstranit trávu – původní povrch. Poté jsme půdu zrotavovali, upravili terén, zaseli a zalévali a zalévali. Napjatě jsme čekali na první ocásky koukající ze země. A dnes máme louku přes metr vysokou! Trochu si říkáme, zda jsme to nepřehnali s hustotou, ale ta směs barev a květů je prostě nádherná.

A jak šel čas:

…museli jsme odstranit “pódium”, které vloni sloužilo o jako podstavec pro bazén
…máte to i s pozadím mého muže:-)…
…duben…
…tady je to hezky vidět…
…vzadu je taková stále stavební zóna naší zahrady, to je projekt na příští rok, tak uvidíme….
…vytyčené území…
…tady už finálně upravené…
…tady s prvními zelenými ocásky…
…a víc zelené…
…a ještě víc…
…a toto jsou už fotky nejnovější…

Menší louku jsem si udělala ještě pod stromem kousek od terasy. Tam je příjemně nízká. Mění se každým dnem.

Ráda bych ještě nafotila větší záběry současného stavu, tak snad brzy. Velmi rychle jsem totiž najela do letního lenivého režimu.

Hezkou neděli.

12 Comments

  • M.

   Daso, dekuji, udrzet travu v tom horku alespon trochu zelenou chce hodne vody, tak radeji mene zelene, vice barevne v podobe kvetu, na vodu podstatne mene narocne. Hezkou nedeli. M.

 1. Ukázky podobných záhonů osetých luční směsí jsme kdysi viděli v Dendrologické zahradě v Průhonicích. Moc se nám to líbílo, ale na to, abychom to realizovali na chalupě, nemáme ani čas ani sílu. Ale ona se nám tu taková luční zahrada trochu tvoří sama. Teď jsme shodou okolností delší dobu nesekali, takže je to trochu víc patrné. Možná bych to měla zkusit nafotit, než do to vjede příští týden manžel se sekačkou…

  • M.

   To je ono, Stano, verim, ze v prirode, kdyz tak casto nesekas travnik, kyti se tam objevi. M.

 2. Anonymous

  Tak tomu říkám nádhera. Taky jsme si říkali, že bychom ji chtěli založit u našich rybníků. Přeju krásné léto. Hanka.

 3. Marcelko, máte na zahradě velikou nádheru! Ty fotky jsou dokonalé! A obdivuji, jak si zvládla nafotit ten vývoj a vznik – musíte mít ze své práce radost.
  Přeji hezký den, Helena

  • M.

   Dekuji, Helenko, ty jarni fotky s tim bordelem zatim moc nahderne nejsou:-DDD, ale doufam, ze i ten kout brzy bude:-). M.

 4. Koukala jsem i na IG. Je to nádhera mít vlastní louku 😉 A Barča má aspoň co trhat, ne? :-)) Hezké dny D.

  • M.

   Diky, Dani, no nebudes verit, ale trhani ustupuje, z louky snad neuskubla zatim nic, nebo o tom nevim:-). Ale celkove uz otrhava mene:-). M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )