Kytička na víkend

Hezké slunné odpoledne.

Mám pocit, že ty dny letí rychleji a rychleji, přestože by se mohlo zdát, že tomu bude naopak, když jsme neustále ve stejném prostředí. Pátek, víkend před námi, paráda!

V týdnu jsem si z nákupu potravin odskočila do obchodu s květinami, kde jsem ulovila nádhernou gypsophilu. Šla jsem spíše po bílé, ale když jsem zahlédla pro mě netradiční variantu v kombinaci bílé, růžové, (až) červené, měla jsem jasno. Za mě je to přenádherná a variabilní rostlinka. Podívejte se, jak jsem jednu větvičku využila několika způsoby.

…do skořápky ze sádry jsem dala malou vázičku, na okraj skořápky posadila jednoduchý věneček z březových větviček a do vázy nakonec umístila nevěstin závoj…
…pár jsem jich dala so této mini pidi vázičky, mám jich několik…
…a toto je původní záměr, proč jsem ji kupovala, do “zahrádky” do svícnu do skořápek…
…taková jakási “moderní/abstraktní” vajíčka jsem dělala a i když nedopadla úplně dle mých představ, nakonec jsem je vystavila…
…zamýšlela jsem dát do skořápek i pomněnky, ty nakonec zůstaly v květináči…
…a všechno hezky pohromadě…

Popsat ji jedním slovem … asi bych řekla “něžnost”. Netušila jsem, kolik radosti mi udělá.

Teď už vám přeji pohodový víkend ve zdraví.

6 Comments

 1. Nevěstin závoj je opravdu moc hezký a v této barevné kombinaci jsem ho ještě neviděla. Máme na chalupě bílý.
  Já jsem do skořápek vysela řeřichu – jsem zvědavá, jestli mi vzejde …
  Hezký den

  • M.

   Rericha skvele, mozna se dnes vydam do zahradnictvi, musim na ni vzpomenout!!! Dekuji za pripomenuti. Pekny den. M.

 2. Marci, moc pěkné zátiší s květinami a hlavně ten nevěstin závoj. Já se chystám na větší květinovou výzdobu až příští týden, tak aby vydržela do Velikonoc:-) krásný víkend přeji. Naše děti dnes nedostaly žádný úkol od paní učitelky, vlastně jen jedinný…aby nebyli na mobilech a PC a dodrželi to, asi proto, že bylo tak krásně a strávili jsme půl dne v lese, tak jsem si vzpomněla na tebe….jakýpak úkol dostali tví studenti:-)

  • M.

   Jeee, Hani, moudra ucitelka, shodou okolnosti u nas na skole pristi tyden probiha tyden dusevniho zdravi, studenti ode dneska nesmi plnit zadne ukoly, jen se vyfotit u volnocasove aktivity, takze ani ja zadne ukoly nezadavala:-))). M.

 3. Marcelko, nevěstin závoj mám moc ráda od dětství. Babička ho měla na zahradě, přidávala ho do každé letní kytice. Vytvořila si kouzelné, něžné dekorace.
  Přeji hezkou sobotu, Helena

  • M.

   Uz mi nekdo psal, ja takovy v zahrade nevidela, mam nejakou jinou variantu, musim se po tomto podivat. Hezky vikend, Helenko. M.

Leave a Reply