Krásná neděle

Vyrazili jsme na výlet. Vyhnalo nás sluníčko a chuť opět něco podniknout. Bylo to dost spontánní, neplánované.

Napadlo nás využít jednoho z posledních mrazivých dnů a vyjet na nějakou zamrzlou plochu, kde by se děti mohly vyblbnout. Bohužel nemáme brusle, ale už jsme se dohodli, že příští rok o ně napíšeme Ježíškovi.

Poznáte, kam jsme vyrazili?:-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ano, tam, kam většina jezdí v létě na koupání, diskotéky nebo dokonce na dovolenou (jako naše rodina, když jsem byla malá)…na Mácháč – Máchovo jezero. Obrovská zamrzlá plocha. Mrzelo mě, že ty brusle nemáme.

Vyrazili jsme z parkoviště v Doksech procházkou borovicovým lesem k hlavní pláži.

 

 

Pokračovali jsme do restaurace v Jestřebí, ale o tom až zítra, dnes těch fotek už bylo moc a moc:-).

 

Mějte se.

16 Comments

 1. V okolí Mácháče je pěkně. Jezdíme kousek odtud s kamarádkami-sběratelkami pravidelně před prázdninami na takový čajový víkend. Pravidleně děláme procházku do Doks, někdy až k jezeru (ale příznám se, že jsem se v něm nikdy nekoupala – plné pláže nejsou můj šálek čaje). V restuaraci v Jestřebí jsme se chtěli stavit jednou cestou na nějaký výlet, ale bylo beznadějně plno, takže jsme to vzdali. Tak budu zvědavá na tvůj report..

  • M.

   Ja se tam naposledy koupala jako male dite, ještě za totality:-), tehdy jsem asi množství lidi neresila, pro me je to nostalgie. Ale hezky tam je. Do restaurace jsme dorazili mezi prvními ještě před 12,00, když jsme odchazeli, bylo plno. Hezky vecer. M.

 2. Kamila

  Ju, paráda. Tam jsem byla jen jednou a to v léťe. 😉 My byli dnes s klukama na písáku pod domem, jen tak jsme klouzali na botech na leďe a s pejskem. Byla legrace. Celý týden jsem byla nemocná, tak bylo fajn být zase venku. Pozdravuj. 😘❄️

 3. Krásný výlet. Na Macháči jsem nikdy nebyla 😉 Ta fotka s klouzačkami je skvělá. Mějte se hezky Marci, D.

 4. Veronika P.

  Než se narodily děti, byly jsme s partnerem párkrát bruslit na Lipně a je to fakt zážitek – zabruslit si na tak velké ploše a dojet z jednoho břehu na druhý (tam si dát malé občerstvení v hospůdce a jet zase zpátky), najet několik kilometrů, navíc tím, že člověk jede rovně a ne pořád dokola;-)… Ty brusle jsou zkrátka určitě dobrý nápad ;-)…
  V.

  • M.

   Tak to muselo byt vůbec skvele! Takova plocha! Třeba takhle jednou pojedete cela rodina:-). M.

   • Veronika P.

    No, třeba jo – starší dcera letos začala chodit bruslit se školkou a líbilo se jí to. Tak jen ještě musíme počkat na tu malou ;-)… A teda omlouvám se za tu hrubku na začátku, hlavně, že jsem učitelka čj… fuj, to je ostuda, stydím se tady ;-)…
    V.

    • M.

     Tak drzim pesti, at se vam to povede. Je fajn, ze je bere skolka, u nas bohužel. A s tou hrubkou, stane se, vim o tom sve. Staci, aby na me někdo promluvil, když pisu, je to hned a není to vždy o nevedeni. Pekny den. M.

 5. Helena

  No tam už jsem nebyla roky… Marcelko, dobře jste udělali, nádherné fotky, jistě to byl parádní výlet.
  Měj pohodové pondělí, Helena

 6. Jééé to muselo být krásné užívání na takové ledové ploše. My (tedy já a děti, manžel stál opodál) jsme byly bruslit včera večer na rybníku, čekali jsme až se setmí, atmosféru večerního bruslení miluji!!! Tak ať vás ten ježíšek vyslyší a brusle příští rok nadělí. Za mě jsou brusle lepší než lyže 🙂 Matcelko, měj se hezky, Ivana.

  • M.

   Ivanko, bylo:-). Ale to vase vecerni!!! To mělo urcite ještě něco navíc:-). Hezke dny. M.

 7. Nebyla jsem tam od puberty a nikdy v zime, ale poznala jsem hned 🙂 hezky jste si to uzili i bez brusli 😉

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )