Knížky pro děti k Vánocům

Ve Dnech Marianne již několik let kupuji pravidelně první vánoční dárky, zejména knížky.

Miluji knihkupectví, i když mi na čtení teď moc času nezbývá. Každá návštěva se pohybuje v řádech desítek minut, přestože mám seznam. Nedá mi to, procházím se tam, vybírám, zkoumám, očichávám, čtu, prostě se kochám a užívám si to.

Nakupuji hlavně dětem. Vždy vyberu spoustu knížek a pak volím nejžhavější favority, i tak se částka za ně pohybuje ve vyšších cifrách.

Podívejte, co jsem koupila letos. Třeba se budou mé tipy někomu hodit.

V poslední době jsme si na večerní čtení oblíbili knížky autorů Petiška – Zmatlíková. Její ilustrace si z dětství pamatuji velmi dobře i já. Příběhy v těchto knížkách nejsou dlouhé, jsou psané většími písmeny (a já se těším, že brzy mi je bude číst syn:-)), a hlavně baví naše děti jednoduchými příběhy jejich vrstevníků a dokonce často v sobě mají nějaké ponaučení. Dvě už máme doma, dvě jsem přikoupila.

Baru zatím delší čtení nevyhledává, spíše preferuje, když já popisuji obrázky, dávám jí otázky, ale u těchto knížek sedí, poslouchá  a hlavně sleduje ilustrace.

 

Další knížka je z těch, co odpovídají na otázky: Kdy? Kde? Proč? Určitě je znáte. Navíc má okénka, kde se skrývá odpověď, pobaví zřejmě Barču.

 

 

Tuto knížku jsem vybrala pro její ilustrace a tvořivý prvek, např. vybarvování apod., zároveň v ní najdete i cenné informace o přírodě.

 

 

No a poslední, na tu se těším JÁ!!!:-), to jsou tyhle Mapy. Je úžasná! Nádherné ilustrace, informace nejrůznějšího druhu přijatelnou formou pro děti a nejen ty:-). Tak snad v ní rády budou listovat i naše děti. Já se nemůžu dočkat.

 

 

 

A to jsou mé první vánoční dárky:-).

Pěkný zbytek dne.

18 Comments

 1. Anonymous

  Marcelo, díky za knižní tipy… ráda se podívám. Mapy jsou úžasné, koupila jsem je Lukymu k narozeninám a leží v ní oba dva. Je úžasná.
  Měj se fajn Věrka

 2. Marci, Mapy jsem ve Dnech Marianne koupila taky :-D. Od stejných autorů je i knížka Pod zemí a pod vodou … a zrovna dnes Bertík připravil dopis Ježíškovi – knížka tam není :-)) Hezký večer D.

  • M.

   Dani, to je zase shoda! Ty další knizky neznam, rada se podivam. Uz pisete Jeziskovi! No jasne, stesti preje pripravenym:-). Hezky den. M.

 3. Martina Puchingerová

  Krásné, ten atlas úplně boží. Připomíná mi to od ALBI hru Moje první obrázky, Dinosaury a hlavně Svět v kostce. Fakt pěkné. Díky za tip.

 4. Marci, bezva tipy. Ty okénkové máme asi čtyři a jsou všechny super. Adámek si v nich sám čte a pak jen překvapuje znalostmi. 😀

 5. Škoda, že už nejsem dítě 🙂 Tolik krásných knížek. Knížky od Eduarda Petišky a obrázky Heleny Zmatlíkové jsem jako malá milovala :-). Hezké dny. Alča

 6. Helena

  Marcelko, dobře si nakoupila. Knížky pod stromečkem nesmí chybět, i když já už opravdu pečlivě zvažuji. Knihoven máme po domě několik a jsou beznadějně zaplněné…
  Měj hezkou neděli, Helena

 7. Veronika P.

  Ahoj Marci, Tvořivou knížku má pro naši dceru schovanou babička, jen ještě váháme, jestli s ní nepočkat, až bude předškolačka… Mapy bych ráda pořídila také… krásný výběr…
  V.

  • M.

   Dekuji, Veru, nase Baru taky není tvorilek, porad cekam, kdy to prijde:-),ale ma rada zviratka, hezky den a dekuji. M.

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )