Jaro na zahradě II

Dnes tu mám druhou část pódia, při pohledu rovně z lavice.

Recyklujeme postupně pískoviště, jednu jeho část už mám v ložnici /tady/. Měla tam být i druhá, ale nevypadalo to hezky – jako lavička před postelí, takže má teď využití na pódiu – jako podstavec pod kytky. Chvíli mi trvalo sehnat bílé hortenzie za rozumnou cenu, ale povedlo se. Ty prostě nesmí chybět:-).

 

 

 

 

 

 

 

 

Bylinky mám zatím v květináčích, stále čekám na realizaci vyvýšených záhonů, na které doposud nedošlo. Snad se brzy dočkám.

 

 

Nově přibyl hmyzí domeček.

To je ze zahrady prozatím vše.

Přeji vám hezký den.

 

 

18 Comments

 1. Veronika P.

  Jé, ono to ještě pokračuje ;-), nádhera, nádhera! Obdivuju ten velký kus práce!
  V.

 2. Marcel, moc povedené zákoutí. Hortenzii jsem si koupila v lednu v Lidlu, ale všechny květy odešly a málem i hortenzie. Nyní už je přesazená, zelená se a snad i někdy vykvete. :O)
  Hmyzí domeček je luxusní, ten se povedl.
  Přeji krásné dny.

  • M.

   Daso, dekuji moc. Ja dnes koupila ještě jednu hortenzii v Lidlu, vypadaji pekne a za dobře ceny. Lonkse, co jsem mela lonska, sice prezily, ale pozdni mrazy jim pak pupeny stejne znicily. Ty v zemi prezily. Pekny vecer. M.

 3. Pódium máš krásně upravené. Já si jen nedovedu představit, že by něco takového kdysi v naší rodině přežilo – fotbalový (nebo jiný) míč by to skosil tak do půl hodiny (a to jsem optimista). Bydlení v paneláku mne ovšem před dilema jestli kytky nebo mičuda, nepostavilo Ostatně u nás by vzhledem k mému vztahu k zahradnickým prace stejně zvítězila mičuda. O to víc obdivuji každého, kdo to umí tak hezky sledit a uspořádat a věnuje tomu tolik práce.
  hezký večer

  • M.

   Stano, verim, ze vlastní zahrada by te primela. I u nas se dovadi, k tomu je ale jiny prostor:-). Pekny vecer a dekuji. M.

 4. Marcelko, krásné fotky ze zahrady. Moc a moc se mi líbí ta modrá surfinie (nebo milionbells?) Krásná barvička. Měj se krásně , Ivana.

 5. Alena Vyskočilová

  Pozerala som na ČT Ferdinandove záhrady, moc dobrá relácia a tam tuším povedali, že ,,hmyzí hotel,, je pre parádu a že hmyz má svoje miesta, každí tam kam patrí.
  Páči sa mi veľmi tvoja výsadba!
  Ja si idem pospájať niekoľkoročné pozorovania a okukávky a idem urobiť kompostéry z paliet, ktoré budú budúci rok aj základom pre vyvýšené hriadky.Rozhodol o tom cudzí kocúr, ktorý k nám chodí na záhradu a s našim sa precikávajú, dúfam, že vyvýšené hriadky nechajú na pokoji.
  Ďalej chcem čo najviac skalničkovej výsadby a u nás levandula, mäta a tymián sú ako doma vo vlasti, takže nech u nás bujnejú.
  Potom sa mi páčia kvietky vysiate ako lúka atď, ale musím počkať ešte na mužove výkopové práce na dvore a až potom idem na to.
  Spokojná som s tou stranou s orgovánom, kt. fotím, aj plot sme opravili, aj výsadba sa zadarila:-)
  pa!

  • M.

   Takze same dobre zprávy od vas:-), to jsem rada.
   Ferd.zahrady rada sleduji, ano, něco kolem hotelu letalo, ale moc toho není, tak uvidíme:-).
   Louka zni bajecne, to by se mi moc libilo, jen se po ni hur chodi, s kočkami mame sve spatne zkusenosti, ale neporučíme jim:-(. Pekne odpoledne a at se dari. M.

 6. To je nádhera, Marci! Mám pocit, že není nic hezčího, než sedět na terase a dívat se do zahrady. Bohužel si něčeho takového v paneláku neužijeme. Hezký večer K.

  • M.

   Urcite je to moc fajn, vy se ale zase za krasami jezdite divat:-). To je taky fajn, nuti vas to cestovat a poznávat… M.

 7. Do oka mi padl hmyzí domeček. Ten se opravdu povedl. Předpokládám, že je to domácí práce. A kdyby se broučci náhodou nezabydleli, zůstane nádhernou dekorací.
  Henrieta

  • M.

   Henriet, zklamu, ja ho puvodne chtěla nekdy udelat sama, ale manzel me jednou prekvapil, když dovezl uz hotovy:-). M.

 8. Helena

  Marcelko, z fotek je cítit lad a pohoda, moc příjemné!
  A bylinky jsem taky měla roky v květináčích :o) Kdo si počká, však víš…
  Měj hezký den, Helena

Komentář (email, ani další údaje nejsou povinné, pokud svůj komentář nevidíte, čeká na schválení, zařídím co nejdříve:-) )