Irsko – třetí den výletní

11. 8. jsme se vydali více za historií, než za přírodou a útesy, ale ne zcela.

Navštívili jsme Mussenden Temple a Downhill Demesne, místo, jehož součástí je Downhill Castle a již zmíněný chrám Mussenden Temple.

Chrám byl postavený v roce 1785 jako knihovna na pozemcích patřících biskupovi Fredericku Augustusovi Herveymu na počest jeho bratrance Frideswidena Mussendena. Je umístěna na útesech nad Atlantským oceánem a díky erozi se více a více přibližuje ke kraji.

Samotný chrám vyfocený nemám. Konala se tam svatba, byli jsme žádáni o diskrétnost, tak jsem k němu nešla. Pokud vás zajímá, fotky zde.

Součástí tohoto komplexu byl i zámek. Poměrně rozsáhlá stavba. Ještě za války sloužila vojákům jednotek RAF. Podle současného stavu byste to již netipovali.

 

 

 

 

 

 

A okolí:

 

 

 

 

 

Poté jsme se ještě zastavili v domě Hezllet House, který je ukázkou toho, jak se kdysi žilo v Irsku. Budova je nádherná. Pochází ze 17. století a nachází se poblíž vesničky Castlerock.

 

 

 

 

 

Zítra vás opět zavedu k oceánu:-).

Pěkné odpoledne.

 

8 Comments

 1. Helena

  Ani nevím, kdy se to stalo, ale vždycky když vidím hromadu starých zdí, kamenů tak umě naskládaných, přestávám dýchat úžasem.
  Krásné, Marcelko!
  Přeji hezkou sobotu, Helena

 2. Marcel, to je zase nádherná procházka. Dům je fakt krásný i z venku, ale i uvnitř. Takové malé nakouknutí do historie Irska.
  Přeji prima víkend. D.

 3. Marcelko, nedá se říci nic jiného než “krása”. Mám ráda staré budovy s historií i zříceniny. A okolní krajina okouzlucící. Díky, že jsem se mohla pokochat.

Leave a Reply